Private Views: A High-Rise Panorama of Manhattan

Autor: Anglicky2019VI PER

Kniha umělkyně Andi Schmied prezentuje výhledy z 25 nejluxusnějších obytných mrakodrapů na Manhattanu a téma kriticky hodnotí v textech. Kniha vyšla pouze v angličtině.

1 690 
včetně dph
skladem

Doporučená cena 1 810 Kč - SLEVA

Název: Private Views: A High-Rise Panorama of Manhattan  ISBN: 978-80-270-8358-9  Jazyk: Anglicky  Rok:   EAN: 9788027083589  Hmotnost: 1.80 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 228  Rozměr: 315x235  mm  Nakladatel: VI PER
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Private Views: A High-Rise Panorama of Manhattan, Andi Schmied

Kniha s názvem Private Views: A High-Rise Panorama of Manhattan je projektem maďarské architektky a umělkyně Andi Schmied. Prezentuje výhledy z 25 nejluxusnějších obytných mrakodrapů na Manhattanu, které Schmied dokumentovala, když se vydávala za maďarskou miliardářku kupující byt.
Navzdory ikonické povaze panoramatu Manhattanu existují pouze čtyři místa, odkud může veřejnost tento pohled zažít, a to za cenu vstupného: Empire State Building, Rockefeller center, ONE World Trade Center a Edge na Hudson Yards. Všechny ostatní pohledy z výšky jsou soukromým privilegiem majitelů těch nejluxusnějších bytů.

Andi Schmied v knize nabízí vhled do tohoto elitního světa, představuje surrealistické strategie přesvědčování realitních makléřů a umožňuje čtenářům obejít vrátné těchto luxusních nemovitostí. Čtenář uvidí západ slunce z Trump Tower, výhled ze soukromého klubu nejvyšší obytné stavby na planetě a ukázky těch nejluxusnějších materiálů, jako je sibiřský mramor používaný na vany s výhledem na Sochu svobody.

Kniha je rozdělena do čtyř hlavních sekcí: rozhovoru s autorkou a jejím alter egem, fiktivní miliardářkou Gabriellou, fotografií nemovitostí a přepisem dialogů s realitními agenty, informativních textů o světě luxusních nemovitostí a autorských esejí. Texty se zabývají mimo jiné historií výhledu, problematikou stínů, které tyto budovy vrhají, tzv. prodejními galeriemi, vybavením bytů a jejich inscenování za účelem prodeje, vzorky těch nejluxusnějších materiálů a mnoha dalšími.

Private Views: A High-Rise Panorama of Manhattan