Petr Pelčák. Architekt 2009–2019

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisVýpravná publikace představuje nejnovější tvorbu brněnského architekta Petra Pelčáka.
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 595 Kč - SLEVA
Cena s DPH
459
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelB&P Publishing
ISBN978-80-7485-202-2
EAN9788074852022
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.90 Kg
Rozměr230 × 270
Vazbašitá měkká vazba (V4) s klopami
Počet stran160

Bližší informace o knize "Petr Pelčák. Architekt 2009–2019"

Výpravná publikace představuje nejnovější tvorbu brněnského architekta Petra Pelčáka. Petr Pelčák. Architekt 2009–2019, autor kolektiv.


Anotace knihy " Petr Pelčák. Architekt 2009–2019, autor kolektiv"

Patří ke generaci, která vstupovala do profesního života na přelomu osmdesátých a devadesátých let a velmi brzy dostala příležitost samostatně projektovat a stavět. Jako u ostatních členů architektonického spolku Obecní dům Brno, který Pelčák zakládal, mají jeho postoje zřetelnou hodnotovou orientaci, která se propisuje do jeho tvorby. Mezi její charakteristické rysy patří hledání nových možností interpretace architektonické a stavitelské tradice, respekt k místu a kontextu i zájem o materiálovou a řemeslnou stránku stavění.

Pelčák svou tvorbou dokazuje paradox, že je možné být konzervativní a moderní zároveň. Jeho architektura se vyznačuje solidností, která však není usedlá: klasickou tradici, hladkou modernistickou eleganci i inspiraci architekturou anonymních stavitelů dovede přetavit v soudobý a funkční nový celek. Jeho domy dobře slouží lidem mimo jiné i proto, že jsou pro ně čitelné a neztrácejí lidské měřítko ani tam, kde se zdá být vzhledem k velikosti stavby předem vyloučené. Podobnou ohleduplnost jako k člověku prokazují i k místu a krajině. Není divu, že Pelčákovy realizace získaly domácí i mezinárodní ocenění a několik nominací na Evropskou cenu za současnou architekturu – Mies van der Rohe Award.

Tvorba brněnského architekta se ovšem zdaleka neomezuje jen na jeho město. Monografie v českém a anglickém jazyce představuje přes dvě desítky architektonických realizací a urbanistických projektů z posledních deseti let nejen pro Prahu a další místa v České republice, ale například i v Londýně. Uvádí ji kritická esej přední české architektonické publicistky a kunsthistoričky, šéfredaktorky časopisu Zlatý řez Jany Tiché, následuje úvod architekta a výběr staveb dokumentovaný na fotografiích Filipa Šlapala a Davida Židlického, doplněný plány a autorským komentářem..
B&P Publishing


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz