Moderní architektura ve fotografiích Josefa Sudka

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisJosef Sudek (1896–1976) je nejčastěji vnímán jako fotograf poetických zátiší, zahrad či krajin. Už méně známo však je, že byl zejména ve třicátých le…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
790
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelKant
ISBN9788074372704
EAN9788074372704
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.90 Kg
Rozměr240x280 mm
Vazbaflexi
Počet stran120

Bližší informace o knize "Moderní architektura ve fotografiích Josefa Sudka"

Josef Sudek (1896–1976) je nejčastěji vnímán jako fotograf poetických zátiší, zahrad či krajin. Už méně známo však je, že byl zejména ve třicátých letech také schopným a žádaným zakázkovým reklamním a dokumentárním fotografem. Tato jeho činnost ve čtyřicátých a zejména v padesátých letech postupně slábla, soubory i jednotlivé snímky, jež vytvořil od třicátých do počátku padesátých let, však stojí za diváckou i odbornou pozornost. Moderní architektura ve fotografiích Josefa Sudka, autor Kubištová Mariana.


Anotace knihy " Moderní architektura ve fotografiích Josefa Sudka, autor Kubištová Mariana"

Základ publikace tvoří tři sta padesát fotografií, které jsou součástí obsáhlého souboru děl, jež se fotograf rozhodl věnovat své vlasti, a zahrnuje všechny významné cykly Koudelkovy dosavadní tvorby (Začátky, Experimenty, Divadlo, Cikáni, Invaze 68, Exily, Panorama). Výpravná publikace připravená edičně Josefem Koudelkou a Irenou Šorfovou podává v českém a anglickém vydání ucelený pohled na život a dílo Josefa Koudelky.

Editoři publikace: Josef Koudelka a Irena Šorfová

Texty do publikace přispěli: Anna Fárová, Helena Koenigsmarková, Irena Šorfová, Stuart Alexander, Daniel Herman, Josef Chuchma, Jan Mlčoch, Josef Moucha, Tomáš Pospěch.
Kant


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz