Kutná Hora

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisJako další z edice UNESCO vydává nakladatelství FOIBOS BOOKS knihu o historickém jádru Kutné Hory s chrámem sv. Barbory a katedrálou Nanebevzetí Panny…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 449 Kč - SLEVA
Cena s DPH
409
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFoibos
ISBN978-80-87073-77-3
EAN9788087073773
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.88 Kg
Rozměr224 × 265 mm
Vazbavázaná
Počet stran208

Bližší informace o knize "Kutná Hora"

Jako další z edice UNESCO vydává nakladatelství FOIBOS BOOKS knihu o historickém jádru Kutné Hory s chrámem sv. Barbory a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci. Kutná Hora, autor Šárka Koukalová, Petr Macek, Michaela Ottová a Aleš Pospíšil (ed.).


Anotace knihy " Kutná Hora, autor Šárka Koukalová, Petr Macek, Michaela Ottová a Aleš Pospíšil (ed.)"

Kniha o Kutné Hoře rozdělena na dvě části. V první části seznámí souvislý text čtenáře s více jak osmisetletými dějinami lokality: od příchodu a kolonizace území cisterciáky, období „stříbrné horečky“ a bouřlivých počátků města, přes bohatství a prosperitu za vlády posledních Přemyslovců, Lucemburků a Jagellonců až po vyschnutí stříbronosných žil v polovině 16. století; přes propad za třicetileté války a vzepětí v období vrcholného baroka, ospalost v 19. století, nové nesmělé impulzy za 1. čs. republiky, až po záchranu v šedesátých letech a velkorysou obnovu v současnosti, kdy si v roce 2015 připomeneme 20 let od zařazení města mezi světové památky UNESCO. Druhou část publikace bude tvořit katalog jednotlivých staveb v pořadí, jak je může návštěvník města zhlédnout s publikací v ruce. Texty jsou doplněny krásnými fotografiemi současného stavu historického centra a na konci je opět zařazena mapka s jednotlivě vyznačenými stavbami..
Foibos


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz