Hradecký architekt. Vladimír Fultner ve spleti české moderny

Sleva 57%
Autor
InformaceČesky, 2013
PopisPráce pojednávající o talentovaném královéhradeckém architektu Vladimíru Fultnerovi (1887–1918) představuje cenný příspěvek do materiálové a analytick…
více informací
Dostupnostdo týdne
Běžná cena345 Kč - SLEVA 57%
Cena s DPH
149
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelBarrister & Principal Publishing
ISBN80-87474-87-7
EAN9788087474877
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.60 Kg
Rozměr167 × 230 mm
Vazbavázaná
Počet stran268

Bližší informace o knize "Hradecký architekt. Vladimír Fultner ve spleti české moderny"

Práce pojednávající o talentovaném královéhradeckém architektu Vladimíru Fultnerovi (1887–1918) představuje cenný příspěvek do materiálové a analytické báze pro výzkum dějin moderní české architektury na počátku 20. století. Hradecký architekt. Vladimír Fultner ve spleti české moderny, autor Marcel Pencák.


Anotace knihy " Hradecký architekt. Vladimír Fultner ve spleti české moderny, autor Marcel Pencák"

Fultnerovy návrhy a realizace z té doby dovolují usuzovat na jeho mimořádné nadání a vůli k formovému experimentu. Domácí historiografie mu však dosud věnovala pozornost jen velice okrajově. Kniha proto dokumentuje Fultnerovy životní osudy od dětství stráveného ve východočeské metropoli, přes jeho krátkéa absolutoriem nezavršené studium na pražské technice, následnou uměleckou praxi, aktivní podíl na kubistické epizodě, až k tragické smrti ve válečné vřavě.

Autor k Fultnerovým známým počinům v Hradci Králové a Jaroměři připojuje další, nově objevené práce, a to i z oblasti grafického designu a zejména funerální architektury. Na základě důkladných rozborů pak vyvozuje charakteristiku Fultnerovy tvůrčí osobnosti a ukazuje jeho nikoliv marginální roli na české umělecké scéně..
Barrister & Principal Publishing

Obsah knihy: Hradecký architekt. Vladimír Fultner ve spleti české moderny

Hradecký architekt. Vladimír Fultner ve spleti české moderny - examplesHradecký architekt. Vladimír Fultner ve spleti české moderny - examplesHradecký architekt. Vladimír Fultner ve spleti české moderny - examplesHradecký architekt. Vladimír Fultner ve spleti české moderny - examplesHradecký architekt. Vladimír Fultner ve spleti české moderny - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz