Bazilika sv. Prokopa, židovská čtvrť a hřbitov v Třebíči

Autor
InformaceČesky, 2010
PopisTentokrát Vás spolu s autorem Rudolfem Fišerem zveme k jedinečné cestě po souboru památek v městské památkové zóně v Třebíči, která zahrnuje bývalou ž…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFoibos
ISBN978-80-87073-18-6
EAN9788087073186
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.70 Kg
Rozměr240 × 268 mm
Vazbavázaná
Počet stran150

Bližší informace o knize "Bazilika sv. Prokopa, židovská čtvrť a hřbitov v Třebíči"

Tentokrát Vás spolu s autorem Rudolfem Fišerem zveme k jedinečné cestě po souboru památek v městské památkové zóně v Třebíči, která zahrnuje bývalou židovskou čtvrť Zámostí, židovský hřbitov severně od této čtvrti a baziliku sv. Prokopa. Tyto památky byly oficiálně přijaty jako součást světového kulturního dědictví a zapsány na Seznam UNESCO. Bazilika sv. Prokopa, židovská čtvrť a hřbitov v Třebíči, autor Rudolf Fišer.


Anotace knihy " Bazilika sv. Prokopa, židovská čtvrť a hřbitov v Třebíči, autor Rudolf Fišer"

Románsko-gotická Bazilika sv. Prokopa, vybudovaná v letech 1240 - 1260 patří ke klenotům evropského stavitelství. Při jejím budování se uplatnila pozdně románsky orientovaná stavební huť, která k nám přišla z jihozápadní Francie přes Burgundsko a Horní Rýn. Židovská čtvrť je mimořádně uceleně zachovaná v působivém prostředí mezi řekou a skalním masivem severně od vlastního centra Třebíče. Tajemná atmosféra křivolakých uliček, temných zákoutí a klenutých průchodů a dalších charakteristických prvků na vás dýchne v židovské čtvrti, která se rozvíjela od středověku do 20. století a je nyní považována za výjimečný architektonický celek nejen v Evropě, ale i ve světě..
Foibos


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz