Yakobium (J.Anděl a P.Isev) (sochař)

sochy, řezbyTurnov, Brno, Česká republika

Yakobium je umělecké a designérské studio, které oficiálně vzniklo v roce 2019. Zakladatelé jsou výtvarnici a designéři Jiří Anděl a Pete Isev. Hlavním zaměřením je výroba skulptur, módních doplňků a výrobků z pískovcového materiálu, kterému dávají zcela nový rozměr. Inspirací jsou přírodní skalní útvary Českého ráje. Nebojí se nových uměleckých a designerských výzev.

Školy

  • Jiří Anděl - Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod
  • Jiří Anděl - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  • Pete Isev - SPŠ Žďár nad Sázavou
  • Pete Isev - VOŠ Jihlava
  • Pete Isev - School Of Visual Arts, Sydney, Austrálie
  • Pete Isev - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Životopis

Jiří Anděl vystudoval (2001-2005) Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě, obor výtvarné zpracování skla-modelářství lisovaného skla. Dokončil studium průmyslového designu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Jak profesní, tak výtvarná činnost je různorodá a pestrá. Mnoho let pracuje v prototypové/vývojové výrobě, také spolupracuje na mnoha mediálně známých produktech jak ve výtvarném tak průmyslovém odvětví. Zúčastnil se řady výstav.

Pete Isev (roz. Petr Veselý) vystudoval Střední průmyslovou školu ve Žďáře nad Sázavou a Vyšší odbornou školu v Jihlavě, zaměřené na počítačové systémy. V ro ce 2002 absolvoval School Of Visual Arts v Sydney v Austrálii obor grafický design a roku 2015 dokončil studium grafického designu na Universitě Tomáše Bati ve Zlíně. Působil převážné v grafických studiích v Brně, a také jako freelancer pro místní i zahraniční klienty. V současnosti se zabývá grafickým, produktovým a obalovým designem. Svoji činnost rozšířil také na návrhy funkčních uživatelských rozhraní a aplikací.
Yakobium (J.Anděl a P.Isev)

Nabídka uměleckých děl - Yakobium (J.Anděl a P.Isev)

Výstavy

  • Yakobium – Four Seasons hotel Praha
iUmeni.cz - buďte také součástí portálu iUmeni.cz - propagace - imgReklama

Další umělci

Anderle Jiří

Praha, Česká republika

Bružeňák Jan

Brno, Česká republika

Byrtusová Pavla

Jablunkov - Návsí, Česká republika

Chaun František

Praha, Česká republika

Coufal Ondřej

Pelhřimov, Česká republika