Jana Nachlingerová (malíř)

* 1983 Prachatice kresba, malba České Budějovice, Česká republika

Ilustrátorka a výtvarnice Jana Nachlingerová se zabývá volnou kresbou a realizací vlastních ilustrátorských projektů, jako jsou pexesa, přání, plakáty a didaktické pomůcky a hry v krabičce (např. abeceda, množiny, zvířata). současně vyrábí též dřevěné hračky. v její nabídce na mini nemůže chybět letošní velký počin – knížka To je moje, již v půvabné formě - interaktivního deníku malého člověka - vytvořila společně s Rosou Mitnik. Žije a pracuje v Českých Budějovicích.

Školy

  • UMPRUM Český Krumlov
  • Pedagogická faktulta Univerzity Karlovy v Praze

Literatura

  • Dětská kuchařská kniha
  • To je moje, Za polárním kruhem

Životopis

Jana Nachlingerová (Jou Jou) patří mezi designéry a ilustrátory, kteří žijí a tvoří mimo metropoli. Její tvorba má široký rozptyl od ilustrace až po autorské hračky a typickým poznávacím znakem je řemeslná preciznost a poetická hravost.

Chodila na střední uměleckoprůmyslovou školu v Českém Krumlově, potom na pedagogickou fakultu v Praze. Na vysoké škole si začala kupovat knížky pro děti, ač žádné děti ještě neměla. Bavila ji práce s dětmi na ZUŠ, zajímala se o dětský výtvarný projev. Kreslila většinou pro děti, vyráběla s bratrem dřevěné hračky v tátově řezbářské dílně a realizovala své malé ilustrátorské projekty, jako pexesa a didaktické kartičky v krabičce. Pak přišly i nabídky na knížky, zatím koluje po světě jedna (dětská kuchařská kniha) a To je moje.
Jana Nachlingerová

Nabídka uměleckých děl - Jana Nachlingerová

Výstavy

  • DĚTEM | Milan Janáček + tvorba současných ilustrátorů (Centrum kultrury a vzdělávání Blatná)
  • ToJeMoje (Praha, Školská 28)
iUmeni.cz - expluzivní publikace pro milovníky krásných knih i sběratele - imgReklama

Další umělci

Anderle Jiří

Praha, Česká republika

Bružeňák Jan

Brno, Česká republika

Byrtusová Pavla

Jablunkov - Návsí, Česká republika

Chaun František

Praha, Česká republika

Coufal Ondřej

Pelhřimov, Česká republika