PAF—Přehlídka filmové animace a současného umění, Olomouc (ostatní instituce)

Wurmova 7, Olomouc 77900, Česká republika Ostatní
www.pifpaf.cz info@pifpaf.cz +420732475173

PAF je olomoucká kulturní platforma zabývající se filmem a současným uměním. V roce 2000 byl poprvé uspořádán stejnojmenný festival PAF – Přehlídka animovaného filmu, jež je nejstarším festivalem věnujícím se fenoménu animace v České republice. Od roku 2002 se festival koná každoročně v Olomouci v Uměleckém centru Univerzity Palackého, od svého patnáctého ročníku jako PAF – Přehlídka filmové animace a současného umění. Nový název odráží specifické zaměření festivalu, který se ve své dramaturgii dlouhodobě věnuje širokému pojetí fenoménu animace v kontextu kinematografie a vizuálního umění.
Mezi hlavní aktivity PAFu v současnosti patří editorská, publikační a nakladatelská činnost v rámci vlastních edičních řad, prezentace českého audiovizuálního umění, příprava kurátorských výstav, projekcí, workshopů a seminářů a celoroční kurátorská a dramaturgická činnost, jejímž vyvrcholením je série pravidelně pořádaných festivalů a událostí v České republice a v zahraničí. V rámci soutěže Jiné vize CZ PAF již deset let důkladně mapuje současnou českou produkci pohyblivého obrazu a věnuje se otázkám jeho archivace, distribuce nebo prezentace v zahraničí (aktuálně již v rámci vlastní distribuční platformy PAF Aport).

PAF pravidelně spolupracuje s významnými galeriemi, kurátory a institucemi. K podpoře festivalu a ke spolupráci se otevřeně hlásí řada renomovaných organizací (Forma Londýn, Filmmuseum Vídeň, Re:Voir Paříž, Anthology Film Archives New York, Creative Time New York, Pioneer Works New York, Atelier Nord Oslo ad.), festivalů (Screen City Stavanger, Anilogue Budapešť, Fest Anča Žilina ad.) a galerií (GAMU Praha, Tad Gallery Denton, ScreenSaverGallery, Galerie U Mloka Olomouc). Mezi dílčí úspěchy patří oceňování grafických výstupů, uměleckých projektů produkovaných PAFem či finalistů soutěže Jiné vize v prestižních soutěžích a přehlídkách.

PAF—Přehlídka filmové animace a současného umění

Program

Bohužel aktuální program není k dispozici

Další ostatní instituce

100ks.cz

Praha, Česká republika

Archiv výtvarného umění

Kostelec nad Černými lesy, Česká republika

Art Charity Fund

Praha, Česká republika

Art for Good - nový život výstav

Praha, Česká republika

Knihkupectví - naše tipy