PAF—Přehlídka filmové animace a současného umění, Olomouc (ostatní instituce)

Logo: PAF—Přehlídka filmové animace a současného umění
Ostatní institucePAF—Přehlídka filmové animace a současného umění
TypOstatní
UliceWurmova 7
MěstoOlomouc
PSČ77900
KrajOlomoucký kraj
StátČeská republika
WWWwww.pifpaf.cz
Emailinfo@pifpaf.cz
Mobil420732475173


Ostatní instituce: PAF—Přehlídka filmové animace a současného umění

PAF je olomoucká kulturní platforma zabývající se filmem a současným uměním. V roce 2000 byl poprvé uspořádán stejnojmenný festival PAF – Přehlídka animovaného filmu, jež je nejstarším festivalem věnujícím se fenoménu animace v České republice. Od roku 2002 se festival koná každoročně v Olomouci v Uměleckém centru Univerzity Palackého, od svého patnáctého ročníku jako PAF – Přehlídka filmové animace a současného umění. Nový název odráží specifické zaměření festivalu, který se ve své dramaturgii dlouhodobě věnuje širokému pojetí fenoménu animace v kontextu kinematografie a vizuálního umění.
Mezi hlavní aktivity PAFu v současnosti patří editorská, publikační a nakladatelská činnost v rámci vlastních edičních řad, prezentace českého audiovizuálního umění, příprava kurátorských výstav, projekcí, workshopů a seminářů a celoroční kurátorská a dramaturgická činnost, jejímž vyvrcholením je série pravidelně pořádaných festivalů a událostí v České republice a v zahraničí. V rámci soutěže Jiné vize CZ PAF již deset let důkladně mapuje současnou českou produkci pohyblivého obrazu a věnuje se otázkám jeho archivace, distribuce nebo prezentace v zahraničí (aktuálně již v rámci vlastní distribuční platformy PAF Aport).
PAF pravidelně spolupracuje s významnými galeriemi, kurátory a institucemi. K podpoře festivalu a ke spolupráci se otevřeně hlásí řada renomovaných organizací (Forma Londýn, Filmmuseum Vídeň, Re:Voir Paříž, Anthology Film Archives New York, Creative Time New York, Pioneer Works New York, Atelier Nord Oslo ad.), festivalů (Screen City Stavanger, Anilogue Budapešť, Fest Anča Žilina ad.) a galerií (GAMU Praha, Tad Gallery Denton, ScreenSaverGallery, Galerie U Mloka Olomouc). Mezi dílčí úspěchy patří oceňování grafických výstupů, uměleckých projektů produkovaných PAFem či finalistů soutěže Jiné vize v prestižních soutěžích a přehlídkách.

28.07.2022XY 2022
03.12.2020 - 06.12.2020PAF Olomouc 2020:
04.12.2019 - 08.12.2019PAF Olomouc

iUmeni.cz: PAF—Přehlídka filmové animace a současného umění / ostatní

Zpět na výpis

Knižní novinka

Průvodce rozvášněným Znojmem

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder