Art Space NOV, Pardubice (galerie a muzea)

Pernštýnské náměstí 49, Pardubice 53002, Česká republika Soukromá
www.artspacenov.cz info@artspacenov.cz +420777280549

NOV je spolek pro soudobou a mladou tvorbu. Provozuje galerii Art Space NOV – prostor pro současné umění s důrazem na instalace, performance, video art, multimediální projekty, které se vztahují ke geniu loci sklepa renesančního domu č. 49 na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Vernisáže jsou vždy kolem novoluní, doprovodný program (autorská čtení, koncerty) přibližně při úplňku.

Naším cílem je provozovat umělecký prostor, jehož kvalitativní úroveň by byla srovnatelná s brněnskými a pražskými galeriemi stejného formátu. Pardubice leží na půli cesty mezi těmito dvěma uměleckými centry a to je potenciál, který bychom chtěli využít. Naše galerie by ráda dala prostor mladým začínajícím umělcům v konfrontaci se zkušenějšími kolegy.

Spolek NOV byl založen 11.2. 2014 (zapsán v spolkovém rejstříku dne 7.6.2014), jeho zakládajícími členy jsou Štěpán Bartoš (předseda spolku), Jana Orlová (kurátorka) a David Macháček. Později se ke spolku přidali Petr Černý, Lukáš Vavrečka a Jan Duchoslav. Od ledna 2015 je produkčním galerie Jaroslav Horecký. V létě roku 2014 byla dokončena rekonstrukce gotického sklepa v domě čp.49 na Pernštýnském náměstí a bylo povoleno tento prostor užívat pro účel galerie. Na novoluní 24.9. 2014 byl prostor Art Space NOV slavnostně otevřen pro veřejnost happeningem Dariny Alster.

Art Space NOV

Program

Bohužel aktuální program není k dispozici

Další galerie a muzea

8gallery

Praha, Česká republika

8SMIČKA

Humpolec, Česká republika

Adam Gallery

Brno, Česká republika

Albertina

Viena, Rakousko

Knihkupectví - naše tipy