Pavel Kopřiva: Minimax & Drops

Vážení návštěvníci portálu iUmeni.cz,
vzhledem k aktuální situaci v souvislosti s šířením nemoci Covid-19 a nařízeními vlády se všechny galerie i ostatní instituce uzavřely, mnohé akce se přesouvají a jejich program bude pravděpodobně pozměněn. Je tedy možné, že již uveřejněný program není a nebude aktuální, proto si jej prosím vždy raději ověřte u dané instituce. Všechny změny se postupně pokusíme podchytit a zaktualizovat dle skutečného stavu. Naopak budeme více upozorňovat na akce, které se konají on-line, diskuse, články či reportáže.

Děkujeme za pochopení

20.10.2014 - 16.11.2014Výtvarné umění

Objekty autora využívající netradičních míst interiérů galerie. Bující metalickou nákazu parazitujících skleněných objektů (2001) v případě nouze zastaví postřik vesmírných Minimaxů (2004).

Připravte se na invazi, jsou zde s námi, maskují se, pro své přežití si vybírají netradiční místa interiérů.

Pavel Kopřiva vytváří multimediální objekty a instalace, pracuje též s fotografií, videoartem. Jeho práce charakterizuje konceptuální přístup. Zajímá se o různé technologie a design, jejichž metody posouvá do kontextu výtvarného umění. Jeho objekty a instalace vycházejí ze zkušenosti s postindustriální a posttotalitní společnosti. Je glosátorem sociálních jevů a událostí, které ve svém díle zpracovává s ironickou distancí. Je mistrem fikce a mystifikace.Pavel Kopřiva: Minimax & Drops - www.iUmeni.cz (20.10.2014)

Zpět na výpis
Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní novinka

ECHO / Výběr ze sbírky Fait Gallery