Ondřej Kubeš / Scars and Other Fragments
Fotografie 23.12.2025 - 1.2.2026 • Újezd 30, Praha, Česká republika
Odhalit vlastní zranitelnost ve veřejném prostoru znamená vstoupit do situace, která je současně osobní, politická i formální.
Výstava Scars and Other Fragments je právě taková. Intermediální umělec Ondřej Kubeš zde pracuje s fragmenty své intimní historie způsobem, který nesměřuje k úplnosti, ale k přesnému pojmenování toho, co zůstává trvale neuzavřené. Galerijní prostor se proměňuje v paměťovou instituci autora, založenou na nelineárním vrstvení stop, materiálů a gest. Kubešův přístup je hluboce intimní, přesto nepůsobí výhradně introspektivně. Z drobných útržků dětství, dospívání a utváření queer identity komponuje situace, jež umožňují sdílenou rezonanci. V jeho pojetí se jednotlivé objekty stávají „malými dějinami“ – artefakty, které nepatří jen jednomu tělu, ale otevírají se širším zkušenostem formovaným tichými, často bolestivými procesy připomínání. Práce s pamětí je vtělena do materiálů, jejich struktury a způsobu zpracování.
Ondřej Kubeš / Scars and Other Fragments
Doporučené knižní tituly
Další události
Výtvarné umění
Svět pod povrchem: Jeskyně, podzemí a po …
27.2.2026 - 25.5.2026
Plzeň · Západočeská galerie v Plzni
Představy o světech skrytých pod povrchem země odpradávna jitřily lidskou fantazii.
DetailVýtvarné umění
HONORÉ DAUMIER Mirror of Society
6.2.2026 - 25.5.2026
Viena · Albertina
Letos ALBERTINA pořádá první velkou výstavu Daumiera po 90 letech a jeho umění se dnes jeví jako neméně relevantní než v době svého vzniku.
DetailVýtvarné umění
Lucie Horucková – Magická zahrada
3.4.2026 - 28.5.2026
Průhonice · Galerie Natura
Autorská výstava obrazů v Galerii Natura
DetailVýtvarné umění
Pavel Forman – Výstava obrazů
10.4.2026 - 29.5.2026
Brno · Graciano – antik-umění-šperky
Výstava obrazů Pavla Formana v galerii Graciano
Detail
