Miroslav Hašek. Dlouho jsem se sám sebe neptal a zapomněl jsem všechny odpovědi

Nová média 29.4.2015 - 7.6.2015 • Dominikánská 9, Brno, Česká republika

Výstava Miroslava Haška představuje široce komponovaný projekt sestavený z instalací v různých médiích – stejně jako v předchozí tvorbě i zde autor využívá fotografie, objektů, instalací a video, kter

Ústředním motivem rozsáhlé kompozice je zkoumání narativních postupů v uvedených obrazových a vizuálních médiích. Miroslav Hašek se dlouhodobě zabývá příběhem a způsoby, jak jej můžeme vyprávět. Tuto problematiku nahlíží nejen z pozice autora - vypravěče, ale hlouběji se zaobírá i rolí diváka. Obsahově se jeho díla dotýkají základních lidských témat – láska, samota, zrada, smrt, jež jsou však nahlížena s humornou nadsázkou, skrze absurdní metaforické situace odpozorované z běžného života.
Výstava je komponována přímo pro konkrétní prostor brněnské galerie, což Haškovi dovoluje rozehrát celou škálu postupů – je kladen důraz na architektonické ztvárnění výstavy (paneláže pro umístění videoinstalací, site-specific instalace objektů, práce se světlem) a na adjustaci a instalaci samotných děl (velikost fotografií, působení zvukového doprovodu, využití technologií). Všechny tyto aspekty důsledně a promyšleně vtahují návštěvníka přímo do prezentovaného díla, do středu příběhu, zároveň ale samotné ztvárnění obsahu ponechává publiku dostatek prostoru pro individuální „dokončení“ a vnímání vystaveného.
Právě tento účinek, spolu s vytříbenou obrazovou kvalitou, jsou pro práci Miroslava Haška typické a určující. Jeho autorské uvažování pak právem řadíme mezi aktuální tendence současného výtvarného umění v jeho alter-modernistickém trendu.

Miroslav Hašek. Dlouho jsem se sám sebe neptal a zapomněl jsem všechny odpovědi

Program

Sráč Sam
4.9.2024 - 10.11.2024

Emergency. Přípravy na budoucnost
11.12.2024 - 16.2.2025


Další události

Výtvarné umění

KATARÍNA GREGOREC – Obsessed with Colors

17.5.2024 - 19.6.2024
Praha · Dudes & Barbies Gallery

Vítáme vás na výstavě "Obsessed with colors" (Posedlá barvami), která přináší pohled do fascinujícího světa textilní tvorby paní Kataríny, p …

Detail
Výtvarné umění

Hans Peter Kuhn: Cycles / Cykly

3.5.2024 - 20.6.2024
Opava · Galerie Cella

Výstava v Galerii Cella představí Hanse Petera Kuhna jako autora působivých audiovizuálních kompozic

Detail
Výtvarné umění

Zlatý Nero – Dan Trantina

17.5.2024 - 21.6.2024
Brno · Graciano – antik-umění-šperky

Přijďte se podívat na vernisáž a výstavu uznávaného současného malíře Dana Trantiny s názvem Zlatý Nero.

Detail
Výtvarné umění

Adam Štech & Lubomír Typlt "Zas …

14.5.2024 - 21.6.2024
Praha · DSC Gallery

DSC Gallery s radostí oznamuje výstavu „Zasej obojky & sklidíš psy“, na níž představí své práce dva umělci, Adam Štech a Lubomír Typlt.

Detail
Užitné umění

DYSPLASIO – ANNA JOŽOVÁ

14.5.2024 - 21.6.2024
Praha · Galerie Kuzebauch

Objekty Anny Jožové v galerii Kuzebauch

Detail