Josef Kubíček: plastiky a Jánuš Kubíček: akvarely, kvaše, koláže

Vážení návštěvníci portálu iUmeni.cz,
vzhledem k aktuální situaci v souvislosti s šířením nemoci Covid-19 a nařízeními vlády se všechny galerie i ostatní instituce uzavřely, mnohé akce se přesouvají a jejich program bude pravděpodobně pozměněn. Je tedy možné, že již uveřejněný program není a nebude aktuální, proto si jej prosím vždy raději ověřte u dané instituce. Všechny změny se postupně pokusíme podchytit a zaktualizovat dle skutečného stavu. Naopak budeme více upozorňovat na akce, které se konají on-line, diskuse, články či reportáže.

Děkujeme za pochopení

16.04.2015 - 28.05.2015Výtvarné umění

Výstava sochaře Josefa Kubíčka a malíře Jánuše Kubíčka

Sochař Josef Kubíček (1890-1972) patří k výrazným osobnostem českého realistického sochařství první poloviny dvacátého století. Ačkoliv jeho umělecký vývoj rezonoval se společenskými událostmi a s podstatnými uměleckými tendencemi doby, v širších souvislostech národní kultury zaujal svým dílem solitérní postavení. Stalo se tak především díky specifickým vlastnostem umělcova talentu a jeho názorové orientace, ale zároveň v důsledku jeho životního osudu.

Obrazy Jánuše Kubíčka (1921–1993), vyzývající ke klidnému prodlévání a pozitivní meditaci, plné jasu z harmonie a krásy, jsou dílem bytostného senzitivního racionalisty, jednoho z nejryzejších, jaké české moderní umění mělo.

Vernisáž proběhne 15.4. v 17:00 hodin v Galerii Dolní brána. O autorech promluví Jaromír ZeminaJosef Kubíček: plastiky a Jánuš Kubíček: akva… - www.iUmeni.cz (16.04.2015)

Zpět na výpis
Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní novinka

Němčice a Staré Hradisko. Spony