Putování ve stopách Josefa Váchala, Anny Mackové a Josefa Portmana Vysočinou

Ostatni, doprovodný program 1.1.2020 - 31.12.2030 • Terézy Novákové 75, Litomyšl, Česká republika

Dobrodružný program Kdykoliv během roku po předchozí domluvě na info@portmoneum.cz.

Více informací

Cestopisák, aneb Vandrovní knížka dvou poutníků a jedné poutnice od Josefa Váchala z roku 1921 láká po pročtení k následování. Kudy šli? Jak dlouho jim to trvalo? Dalo by se to ujít i dnes? Stejné otázky jsme si kladli i my a tak jsme kusé informace o místech zmíněných Váchalem poskládali dohromady a našli cestu, kterou jsme však místy museli upravit. Na stejných místech, jako spali oni, jsme si domluvili ubytování, a vyrazili. Ve třech jako oni. Pro váchalology, zdatné cestovatele a další dobrodružství chtivé zájemce jsme připravili Putování ve stopách Josefa Váchala, Anny Mackové a Josefa Portmana, které začíná a končí v Portmoneu. Cesta vás zavede mimo jiné do Jimramova, Nového Města na Moravě, Žďáru nad Sázavou, Hlinska a Vysokého Mýta. Za čtyři dny ujdete bezmála 140 kilometrů, ale nebojte, mezitím se i třikrát se svezete vlakem. Na cestu vás vybavíme znalostmi o trase a poutním pasem, do kterého budete cestou sbírat razítka a psát si zážitky. Doporučíme ubytování a upozorníme na možná úskalí. Vše si ale musíte naplánovat a domluvit sami. Určitě je potřeba se předem připravit a vyzvednout si instrukce o den dříve, abyste mohli ráno vyrazit včas. Cestu si každý může naplánovat na dny, které mu vyhovují, nejde o žádný hromadný pochod. Odměnou vám budou nezapomenutelné zážitky, setkání a čestné místo v Knize poutníků, kam budou vepsána vaše jména. Těšíme se na všechny dobrodruhy!

Putování ve stopách Josefa Váchala, Anny Mackové a Josefa Portmana Vysočinou


Další události

Ostatni, doprovodný program

Art Safari 2024

18.5.2024 - 26.5.2024
Praha · Galerie BUBEC

Festival Art Safari #39 nese v letošním roce název Krása nesmírná.

Detail
Ostatni, doprovodný program

Hana Puchová – Komentovaná prohlídka výs …

30.5.2024
Kroměříž · Galerie Pekelné Sáně

Ostravská malířka Hana Puchová, česká umělkyně s velmi osobitým a jedinečným autorským projevem, bude naším milým hostem poslední čtvrtek v květnu.

Detail
Ostatni, doprovodný program

Open Studios Brno 2024

30.5.2024 - 2.6.2024
Brno · Open Studios

Již podvánácté otevíráme veřejnosti dveře ateliérů současných umělkyní a umělců v Brně.

Detail
Ostatni, doprovodný program

HaDivadlo 50. Začalo to v Prostějově

23.3.2024 - 2.6.2024
Prostějov · Muzeum a galeire v Prostějově

Vznik Hanáckého divadla byl v roce 1974 motivován záměrem mít v Prostějově divadelní soubor, který by naplňoval „kulturní politiku strany“.

Detail
Ostatni, doprovodný program

Edice současné poezie Cesty

28.2.2024 - 2.6.2024
Praha · DOX - Centrum současného umění

Výstava Edice současné poezie Cesty představuje významnou knižní edici, kterou vydávalo nakladatelství Mladá fronta v letech 1957–1968.

Detail