Večerní aukce mimořádných děl výtvarného umění, starožitností a designu.

06.12.2018Aukce

Na letošní v pořadí již deváté aukci, která se uskuteční 6. prosince 2018 v galerii Arthouse Hejtmánek se bude dražit okolo stovky položek.

Nejdražší položkou za 9 000 000 korun bude obraz Rámájana významného ruského malíře Borise Grigorijeva. Mezi další významná díla, která se podařilo do aukce získat, se můžeme těšit i na obraz Jana Preislera Milosrdný Samaritáns vyvolávací cenou 3 800 000 korun či dvě plátna Otaka Kubína, Zátiší s houslemi a Skalisko u moře. Ze starých mistrů bude zastoupeno např. plátno Narození Panny Marie z dílny Karla Škréty. V sekci starožitnosti a design to pak bude 12 židlí z období biedermeieru nebo kubistická ložnice od Josefa Gočára. Na kolekce výrobků českého užitého umění a designu ze sdružení Artěl (Janák, Hoffmann, Havlíček), či skvělých Vídeňských dílen naváže další objevná sbírka uměleckých předmětů, u nás takřka neznámého Talaškina, sdružení ruských umělců počátku 20. století.

Večerní aukce mimořádných děl výtvarného uměn… - www.iUmeni.cz (06.12.2018)

Art Antiques

Cikáda