Kolekce starožitné hračky

Aukce 3.6.2024 • Česká republika

Starožitné hračky - investice i nostalgie

V první kolekci tematicky zaměřenou na starožitné hračky, představujeme přes 40 sběratelsky zajímavý položek s průřezem od 19.století po 90.léta 20.století, kterou si pro vás připravili sběratelé a prodejci, kteří se specializují na tyto oblíbené klenoty s dětství.
Už Karel Čapek tvrdil, že co je malé, to je pěkné a o hračce to platí dvojnásob. V naší exkluzivní aukci plné vzácných hraček od renomovaných firem, které zanechaly nezapomenutelnou stopu ve světě hraček nabízíme hračky z různých materiálů včetně dřevěných. Převládají hračky plechové - první plechové hračky se začaly vyrábět už v 1. polovině 19.století a stále si drží svoji hodnotu, mezi velmi ceněné a vyhledávané patří hračky poháněné párou, v éře páry byly tak mezi dětmi velkým hitem. Plechové hračky nejlépe zachytily technický vývoj, kterým lidstvo v posledních stoletích prošlo. Většina plechových hraček měla vlastní pohon, kterým byl nejčastěji hodinový pružinový strojek natahovaný klíčkem, nové hračky mají zamontované elektromotory poháněné bateriemi.

Kolekce starožitné hračky


Další události

Aukce

Kolekce Bratislavske Zberatelske Dni

20.6.2024
· Aukro

Každoročně se na Slovensku konají v červnu BRATISLAVSKÉ ZBERATEĽSKÉ DNI. Stejně jako minulý rok, se jich letos účastní i Aukro.

Detail
Aukce

Dobrodružné léto s Dlážděnkou: Aukce dob …

24.6.2024
· Aukro

Antikvariát Dlážděná, „legendární Dlážděnka“, představuje aukci dobrodružné literatury se zaměřením na dílo Julese Verne, Jaroslava Foglara a Marko Če …

Detail
Aukce

On-line Kamínková aukce pro Lůžkový hosp …

25.6.2024
· iUmeni.cz

Srdečně zveme na benefiční on-line Kamínkovou aukci unikátních, originálů kamenných objektů od 82 výtvarníků.

Detail
Aukce

Kolekce LP desky

27.6.2024
Litomyšl · Galerie Kroupa

Aukce raritních a klasických titulů na LP s vyvolávací ceou od 1 Kč.

Detail
Aukce

Artslimit online 8

22.9.2024
Praha  · Artslimit

Výběrová online aukce Artslimit 8.  Kolekci si  budete moci prohlédnout v prostorách Galerie KODL každý všední den od 10 do 18 hod

Detail