Kolekce aukcí Asamat Baltaev

Aukce 5.6.2024 • Česká republika

Vážení sběratelé, rádi bychom Vás pozvali k účasti na jedinečné aukci pamětních mincí a medailí jednoho z nejvýznamnějších českých autorů 20. století!

Asamat Baltaev (*1991) je jedním z nejtalentovanějších medailérů mladé generace. Pochází z Čuvašské (Suvarské) republiky, která je v područí Ruské federace. Do Čech přijel studovat na popud svého otce, významného rytce, který jej k řemeslu dovedl. Pro Asamatovu práci je charakteristický detailně pojatý reliéf, což mu umožňuje na miniaturním prostoru ztvárnit rozsáhlé výjevy. Není tedy divu, že s přehledem konkuruje předním českým medailérům a brzy se stal jedním z nejrealizovanějších umělců české numismatiky! Kromě České Národní Banky, poboček České Numismatické Společnosti, spolupracuje s Firmou České Dukáty a TOP LEGENDS. Prvním autorovým realizovaným návrhem pro Českou Národní Banku je 5000 Kč mince železobetonový most v Karviné-Darkově. Ze zlatých mincí to pak byly ještě hrady Rabí, Veveří a Bezděz.

Kolekce aukcí Asamat Baltaev


Další události

Aukce

Kolekce Bratislavske Zberatelske Dni

20.6.2024
· Aukro

Každoročně se na Slovensku konají v červnu BRATISLAVSKÉ ZBERATEĽSKÉ DNI. Stejně jako minulý rok, se jich letos účastní i Aukro.

Detail
Aukce

Dobrodružné léto s Dlážděnkou: Aukce dob …

24.6.2024
· Aukro

Antikvariát Dlážděná, „legendární Dlážděnka“, představuje aukci dobrodružné literatury se zaměřením na dílo Julese Verne, Jaroslava Foglara a Marko Če …

Detail
Aukce

On-line Kamínková aukce pro Lůžkový hosp …

25.6.2024
· iUmeni.cz

Srdečně zveme na benefiční on-line Kamínkovou aukci unikátních, originálů kamenných objektů od 82 výtvarníků.

Detail
Aukce

Kolekce LP desky

27.6.2024
Litomyšl · Galerie Kroupa

Aukce raritních a klasických titulů na LP s vyvolávací ceou od 1 Kč.

Detail
Aukce

Artslimit online 8

22.9.2024
Praha  · Artslimit

Výběrová online aukce Artslimit 8.  Kolekci si  budete moci prohlédnout v prostorách Galerie KODL každý všední den od 10 do 18 hod

Detail