Jeden Kmen

Videa - obrázek Výstava fotografií skřetího kmene, o kterém nebudete pochybovat, že skutečně existuje.

Označujeme je jako skřety, sami sebe ale ve svém jazyce nazývají „uruki“. Máme je za zlé bytosti z příběhů J. R. R. Tolkiena. Jak ale žijí? Brněnský výtvarný fantasy projekt Jeden kmen sice vychází z reálií Tolkienových knih, vytváří ale vlastní, do detailů propracovaný svět skřetů z kmene Snaga.Projdete se táborem tohoto jednoho skřetího kmene a poznáte, jak bojovný a tajuplný život „uruki“ vedou.

Naturalisticky ztvárněná výstava plná fotografií, rekvizit i zvuků nadchne všechny milovníky fantasy a sci-fi literatury nebo her a larpů. Ve třech místnostech vás čekají tematické okruhy – život, boj a zásvětí. Kromě fotografií uvidíte i spoustu různých předmětů, jako třeba skřetí obřadní hole, korouhev, totemy nebo sošky démonů. Všechno je přitom vyráběné ručně. V jedné místnosti stojí i obří pohřební hranice – právě u ní zakusíte skřetí zásvětí a stanete se svědky tajemných rituálů nebo pohřbu šamana.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Komentavaná prohlídka
Jak vzniká Jeden kmen? Zveme vás na speciální komentovanou prohlídku výstavy, na níž odhalíte mnoho netušeného. Díky vyprávění kurátora Ctibora Ostrého nahlédnete do zákulisí výtvarného fantasy projektu Jeden kmen.
Kdy: v sobotu 25. listopadu v 15.00
Kde: hrad Špilberk, sraz na malém nádvoří

Výstava Jeden Kmen
Muzeum města Brna – hrad Špilberku
24.9. 12017- 11.2.2018

Jeden Kmen - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další videa


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Ze staré Prahy
Ze staré Prahy
Karel Vysušil – Barvy světa
Karel Vysušil – Barvy světa
TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného
TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Bibliodiverzita: Manifest nezávislé nakladatelky