Jeden Kmen

Videa - obrázek Výstava fotografií skřetího kmene, o kterém nebudete pochybovat, že skutečně existuje.

Označujeme je jako skřety, sami sebe ale ve svém jazyce nazývají „uruki“. Máme je za zlé bytosti z příběhů J. R. R. Tolkiena. Jak ale žijí? Brněnský výtvarný fantasy projekt Jeden kmen sice vychází z reálií Tolkienových knih, vytváří ale vlastní, do detailů propracovaný svět skřetů z kmene Snaga.Projdete se táborem tohoto jednoho skřetího kmene a poznáte, jak bojovný a tajuplný život „uruki“ vedou.

Naturalisticky ztvárněná výstava plná fotografií, rekvizit i zvuků nadchne všechny milovníky fantasy a sci-fi literatury nebo her a larpů. Ve třech místnostech vás čekají tematické okruhy – život, boj a zásvětí. Kromě fotografií uvidíte i spoustu různých předmětů, jako třeba skřetí obřadní hole, korouhev, totemy nebo sošky démonů. Všechno je přitom vyráběné ručně. V jedné místnosti stojí i obří pohřební hranice – právě u ní zakusíte skřetí zásvětí a stanete se svědky tajemných rituálů nebo pohřbu šamana.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Komentavaná prohlídka
Jak vzniká Jeden kmen? Zveme vás na speciální komentovanou prohlídku výstavy, na níž odhalíte mnoho netušeného. Díky vyprávění kurátora Ctibora Ostrého nahlédnete do zákulisí výtvarného fantasy projektu Jeden kmen.
Kdy: v sobotu 25. listopadu v 15.00
Kde: hrad Špilberk, sraz na malém nádvoří

Výstava Jeden Kmen
Muzeum města Brna – hrad Špilberku
24.9. 12017- 11.2.2018

Jeden Kmen - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další videa


Art Plus

Knižní akce

Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Čertův kožich
Čertův kožich
Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Sport in Art: CYKLISTIKA

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder