Přijeďte na LITR. Knižní veletrh autorských a uměleckých publikací se koná pod širým nebem

Události - obrázek Šestý ročník knižní události LITR proběhne již tento víkend, 25.–27. září ve venkovních prostorách bývalého jezuitského konviktu.

Letošní vizuál se jeví jako tuningová burza, motorkářský sraz nebo rallye. Láká na projížďku současnou autorskou tvorbou na poli literatury, knižního designu, uměleckých tisků a papírových výrobků. Knižní veletrh autorských a uměleckých publikací se letos přesouvá pod širé nebe a program je pořádně nabitý. Autorská čtení, workshopy, besedy, výstavy, performance, koncerty a samozřejmě prodejní veletrh čítající více než 40 nakladatelů.

LITR zahájí páteční vernisáže ve veřejném prostoru – zahájena bude výstava Markéty Othové ve Vitríně Denisce, Marie Urbánkové v Galerii Véčko a v programu najdete i prezentaci a vernisáž umělecké skupiny Viscum Album v 9:16pm gallery.

Víkend patří autorským čtení z oceňovaných dětských knížek To je metro, čéče!, Kapky na kameni, Střípky času a Pilot pírko , představí se nejkrásnější české knihy, proběhne slavnostní křest knihy Mukumú a k poslechu bude připraven podcast o současné literatuře V chapadlech murmuru.

foto k článkuV rámci LITRu proběhne poetická performance Pět knih , na kterou bude nutné si rezervovat místo, stejně tak, jako na vybrané workshopy. Na nich si budete moct vyrobit recyklované sešity, festivalové noviny nebo vlastní knížečku s obrázky interiérů vozidel. S Marií Urbánkovou si vyzkoušíte tvorbu trojrozměrné ilustrace z papíru. Výzdoba akce v duchu 6litrové rallye nabídne i zážitek v podobě animovaných filmů o dopravních prostředcích promítaných přímo v legendární festivalové dodávce zvané Čupakabra.

Sobotní večer ozvláštní prezentační formát Napeča Koláča . Svérázná hanácká variace na světoznámý prezentace PechaKucha představí devět účastníků či skupin z oblasti literatury, grafického designu, ilustrace a umění. Večer završí koncert raperů z labelu Opak Dissu.

LITR je příležitostí poznat malé nakladatele, poslechnout si autorská čtení, zabavit celou rodinu workshopy a nakoupit milé dárky. Děti mají vstup zdarma, dospělí za padesát korun, přičemž vstupné platí po oba dny veletrhu. Na akci budou k dispozici jednorázové roušky, rukavice a dezinfekce.

Seznam nakladatelů:

A2, ArtMap, Art & Antiques, Angry Albatros, Ateliér obalového a knižního designu FU OU, BFLMPSVZ, BlackCircles&co, Bylo nebylo, Centrala, Cut+Bind, Deset deka dekadence, Dynastie, Edice PAF, Fake Fake Fake, Gigil, graficke-papiry.cz, Hnutí DUHA – Sedmá generace, jakost, Knihář, Knihařka, Knihařský ateliér Pírko, Meander, Muzeum umění Olomouc, Nat Sleepwalker, Nová beseda, OP&K, Ouklejky, Panoply – oslavy z papíru, Panpevnesklo, p a p i d u, Papillon, Papyrus, Pohádkový stánek – Povíhádky z Bílé a Černé vody, ROE, Stellion, Take Take Take, Talent Pro ART

6 LITR – knižní veletrh autorských a uměleckých publikací Olomouc, Univerzitní 3 (Umělecké centrum Univerzity Palackého) 25.–27. září 2020

Pro více informací můžete sledovat naše internetové kanály:
Web: www.litrolomouc.cz
Facebook: www.facebook.com/litrolomouc
Instagram: www.instagram.com/litr_olomouc
Kompletní program s anotacemi www.litrolomouc.cz/program-2020

Partnery projektu jsou PAF, Statutární město Olomouc, Ministerstvo kultury ČR, Olomoucký kraj, Státní fond kultury ČR, Univerzita Palackého v Olomouci, Papyrus, graficke-papiry.cz, Státní fond kinematografie, Děti, čtete?, Muzeum umění Olomouc, Památník národního písemnictví, Druhý domov, Divadlo na cucky, Vitrína Deniska, Galerie XY, Galerie Véčko, 9:16pm, ArtMap, jlbjlt.cz, A2 – kulturní čtrnáctideník, olomouc.cz, Český rozhlas Olomouc, Rádio Haná, Rádio Haná SkyRock, Swine Daily, iUmeni.cz, KONVIKT bistro & bar, Ground Sound, olomouc.cz, OL4you, Hnutí DUHA - Sedmá generace

Knižní veletrh LITR pořádá PAF, z. s. (www.pifpaf.cz).

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Přijeďte na LITR. Knižní veletrh autorských a… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života
Ve vlnách / In Waves
Ve vlnách / In Waves
Hynek Martinec. Cesta na Island
Hynek Martinec. Cesta na Island

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Zdeněk Sýkora / Výběr z grafického díla z let 1964