JOSEF LADA - Velká výstava obrazů ve Zlíně

Události - obrázek

Nechejte se okouzlit tvorbou jedné z nezaměnitelných osobností českého výtvarného umění 20. století, jejíž díla dokonale vyniknou v kulise originálních prostor Galerie Desítka v 10. podlaží na střeše Obchodního domu Zlín, a to denně od 10 do 18 hodin od 18. 1. do 19. 3. 2023.

foto k článkuUspořádat výstavu snad nejznámějšího malíře českého mýtu je vždy velkou výzvou. Jen málokdo by neznal slavná vyobrazení Ladovské zimy, kocoura Mikeše, vodníků a ponocných. Nenechte si ujít tento jedinečný zážitek a přijďte se podívat na skvosty Ladovy tvorby. V expozici je k vidění 118 originálních děl Josefa Lady. Pro návštěvníky jsou též připraveny ke zhlédnutí unikátní promítané dokumentární filmové snímky, nebo je možno se začíst do odbornějších textů, které doplňují výstavu.

foto k článkuHlavním partnerem výstavy se stal Památník národního písemnictví v Praze. Vzhledem k tomu, že dílo Josefa Lady je zastoupeno v celé řadě státních galerií, ale většinou jen několika málo obrazy, bylo třeba oslovit i další partnery ze všech koutů Česka. Mezi ně patří Městská galerie Litomyšl, Středočeská galerie - GASK Kutná Hora, Oblastní muzeum Praha - Východ, Galerie moderního umění v Hradci Králové, Východočeská galerie v Pardubicích - Gočárova galerie, Oblastní galerie Liberec, Pražské vodovody a kanalizace, a.s., Město Pelhřimov, Muzeum umění Olomouc - MUO, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích a soukromá sbírka rodiny Ladových.

foto k článkuVýstava je koncipována jako retrospektivní. Návštěvníci tedy mají možnost obdivovat dílo Josefa Lady z raného období, kdy byl inspirován Mikolášem Alšem, až po vrcholné a naprosto nezaměnitelné výtvarné projevy jednoho z největších malířů své doby.

foto k článkuMimo běžné prohlídky je možné si užít také nevšední zážitek v podobě večerní komentované prohlídky. Ve vybraných termínech čeká návštěvníky 20minutová komentovaná prohlídka s galeristou Pavlem Chmelíkem, poté si budou moci užívat večerní výstavu s jedinečnou atmosférou a výhledem na večerní Zlín.
Termíny večerních komentovaných prohlídek budou průběžně zveřejňovány na webstránkách Obchodního domu Zlín.

Pro školy jsou připraveny komentované prohlídky s možností doplnit je zábavným testem.
Tato akce je ideální tip na školní výlet pro třídy základních škol a středoškoláky.

JOSEF LADA - Velká výstava obrazů ve Zlíně ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Další články

Události - obrázek

Mám se moc dobře; počasí mi přeje. Lihu však vzal jsem málo, ba i desek. Krásné …

Díla z majetku významného pražského antikváře a sběratele JUDr. Viléma Trmala se představují v Galerii KODL od 8. do 24. února. Celý článek

Události - obrázek

Nechte se okouzlit krásou dřeva

Soustružnický ateliér Krása dřeva představuje novou kolekci 30 exponátů na výstavě Doteky krásy dřeva v galerii Novoměstské radnice v Praze na Karlově náměstí ve dnech 23 … Celý článek

Události - obrázek

Pragovka Gallery zahájila v lednu tři nové výstavy

19. ledna v 18 hodin zahájila Pragovka Gallery na synchronizovaných vernisážích tři nové výstavy. Celý článek

Události - obrázek

BBA Artist Prize 2023 - výzva

BBA Artist Prize je velká příležitost pro všechny umělkyně a umělce, kteří se chtějí představit mezinárodnímu publiku a získat příležitost vystavovat v rámci společné/sam … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

iUmeni.cz - expluzivní publikace pro milovníky krásných knih i sběratele - imgReklama