Vernisáž výstavy MALÝ PRINC Elišky Podzimkové

Události - obrázek Vernisáž interaktivní výstavy MALÝ PRINC, která konečně doputovala i do Plzně!

Interaktivní výstava s rozšířenou realitou Malý princ známé výtvarnice Elišky Podzimkové se po úspěchu u nás i za hranicemi přesouvá do Plzně. Díky velkorysým dispozicím multifunkčního prostoru Papírna bude výstava větší než kdy dřív!

Od 3. března do 1. května se tak návštěvníkům všech generací otevře jedinečný svět plný fantazie, ze kterého se jim nebude chtít odejít.

Jak je pro Eliščinu tvorbu typické, jde o kombinované fotografie s ilustracemi. Obrázky ožívají prostřednictvím AR (augmented reality) aplikace ARTIVIVE, která je volně ke stažení do chytrých telefonů. Například obrázek z pilotní kabiny letadla se začne hýbat tak, že letadlo prolétává krajinou, pilot manévruje a vše podkresluje zvuková stopa. Součástí výstavy jsou interaktivní instalace. Odvážlivci mohou třeba vnořit ruce do obrovského mechového vejce, najít a ohmatat ukryté zvířátko a následně jej zkusit nakreslit.

Výstavu Malý princ již navštívilo přes 30 000 lidí – v Praze, Vídni, Litvínově, Opavě, Domažlicích či v Ostrově. V Plzni se zabydlí v industriálním prostoru PAPÍRNA.

Publisher: iUmeni.cz

Více info
https://www.facebook.com/PapirnaPlzen/
https://www.papirnaplzen.cz//

Vernisáž výstavy MALÝ PRINC Elišky Podzimkové - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Art Plus

Knižní akce

Ladislav Sutnar: Venuše
Ladislav Sutnar: Venuše
Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

O zvířátkách a divných věcech

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder