Patrik Hábl - Rozpuštěné obrazy

Události - obrázek Galerie ART Concept prezentuje novou výstavu malíře Patrika Hábla s názvem Rozpuštěné obrazy, která bude probíhat od 25.11. 2022 do 13.1. 20223 v prostorách Malé výstavní síně Mánes.

foto k článkuPatrik Hábl bývá řazen mezi abstraktní malíře, jeho dílo však vychází z konkrétních zážitků a pozorování. Proto můžeme v jeho malbách často dešifrovat stopy krajiny, moře a oblohy, v poslední době přibyly lidské tváře nebo celé postavy. V některých svých velkoformátových dílech uplatňuje grafický přístup, působivá multiplikace obrysů horských hřebenů silně rezonuje především v jeho monumentálních vstupech do architektonických celků. Jeho inovativní výtvarné vstupy do nových i historických budov autorovi přinášejí zasloužené uznání.

foto k článkuTato výstava představuje soubor maleb na napnutých plátnech, ve kterých konfrontuje různé tvůrčí postupy. Je pokusem o prolnutí dvou námětových okruhů. Zakódované krajiny, inspirované pobytem u moře, jsou zde vystaveny v sousedství portrétů konkrétních osob, které se vynořují z Háblových vzpomínek.

Máme před sebou novou etapu autorovy tvorby, rodící se postupně v průběhu pěti let, která otevírá další možnosti vývoje. Zároveň je příjemným zjištěním, že Háblovo dílo je srozumitelné zahraničnímu publiku, což potvrdilo vstřícné přijetí jeho výstav v různých zemích Evropy, ale i v Japonsku a v Číně.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

PATRIK HÁBL: ROZPUŠTĚNÉ OBRAZY
24. 11. 2022 – 13. 1. 2023
Galerie Art Concept
Malá výstavní síň Mánes
Kurátor: Petr Mach

Patrik Hábl - Rozpuštěné obrazy - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Ladislav Sutnar: Venuše
Ladislav Sutnar: Venuše
Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Militantní modernismus