Výstava prezentuje ornament jako stavební materiál

Události - obrázek Ornamenty a vzory jsou nepostradatelnou dekorací našeho života. Vybíráme si podle nich mnohé předměty, odíváme se do nich a zdobí nám nejednu stěnu pokoje. Ovšem ornament není jen dekorací a na to se snaží poukázat výstava Unlinemited v pražském Kampusu Hybernská.

foto k článkuLetní výstava UNLINEMITED, v Gallerii HYB4, představí od 15. 7. do 13. 8. osm výtvarných pojetí ornamentů z rukou čtyř výtvarnic (Petry Hamplové, Sarah Kottnaurové, Veroniky Pouzarové a Jany Šárové) a čtyř výtvarníků (Roberta Horvitze, Filipa Kazdy, Pavla Opočenského a Martina J. Pouzara). Jedná se jak o jména již etablovaná na současné kulturní scéně, tak i o méně poznané autory.

foto k článkuVšichni umělci se přitom soustředí na ornamenty jako takové. Poskytují přímý a čistý pohled na geometrii a pravidelnost linií, křivek a vzorů, které jsou ornamentům vlastní. Ornamenty se nám najednou neschovávají např. v dekoracích. Naopak nám jsou přímo na očích, dovolují nám naplno využít svůj tvůrčí potenciál a donekonečna rozvíjet naše vlastní představy při jejich pozorování.

foto k článkuV představách vyplňují místa, kde už postrádáme zkušenost s konkrétními věcmi. Začínají být stavebním materiálem pro nové formy a my si v mysli můžeme budovat originální neomezený svět. Ostatně v jednom takovém světě všichni žijeme, ornamenty jsou i jeho stavební jednotkou. Stačí se podívat na pravidelnost květů, spirály galaxií nebo strukturu virů.

Výstavu Unlinemited lze navštívit každý všední den od 13:00 do 18.00 na adrese Hybernská 4, Praha 1.

Výstava Unlinemited
HYB4 Gallery (Hybernská 4, Praha 1)

FB událost: https://www.facebook.com/events/434495193798654/
Petra Hamplová|Robert Horvitz|Filip Kazda|Sarah Kottnaurová|Pavel Opočenský| Martin J. Pouzar|Veronika Pouzarová|Jana Šárová
15. 7. 2019 - 13. 8. 2019

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Výstava prezentuje ornament jako stavební mat… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Art Plus

Knižní akce

Keška v galerii
Keška v galerii
Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Ladislav Sutnar: Venuše
Ladislav Sutnar: Venuše

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Edice Plamen

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder