V Brně vzniklo nové divadlo Za hradbami

Události - obrázek

Za hradbami je nově vznikající nezávislá profesionální scéna v Brně. Za hradbami kamennými i pomyslnými. Za hradbami jimiž je obehnán nedaleký Úvoz. Za hradbami generačními, sociálními i politickými.

Hradby jako meziprostor pro setkávání...

Divadlo Za hradbami promlouvá o současném světě skrze reflexi minulosti

Divadlo Za hradbami uvádí původní texty, vznikající přímo pro tuto divadelní scénu a hry z pera současných dramatiků.

Divadlo Za hradbami pátrá v kulturní paměti, historii i prognózách budoucnosti hledá paralely k současně prožívané skutečnosti.

Paměť není dokonalá, není věčná. Musí být kultivována, osvěžována, jinak vzpomínky zešednou a zmizí.

Divadlo Za hradbami se ve svých inscenacích zabývá problematikou totalit a totalitářských postupů v současném světě. K našim námětům patří politický protest Ryszarda Siwce, boj Alana Turinga se zastaralým společenským systémem či podnikání Rudolfa Hošny za hranou zákona a důsledky jeho akcí.

Divadlo Za hradbami se na výše uvedená témata zaměřuje napříč historickými epochami a geopolitickými oblastmi.

Divadlo Za hradbami má své hlavní směřování v divadle autorském. Zaměřujeme se na vznik nových textů přímo pro účely našeho divadla a uvádění textů současných dramatiků, kteří korespondují s naším dramaturgickým plánem. Pátráme po životních osudech opravdových lidí, které odrážejí dopad společenské situace na jedince a běh dějin. Zároveň danou problematiku neustále vztahujeme k námi prožívané realitě a hledáme paralely k současnému společenskému dění.

foto k článkuV říjnu 2019 zahájilo divadlosezónu v prostorách divadla Za hradbami na adrese Křížova 95/20 v Brně. Lidé se v nadcházející sezóně mimo hereckých kurzů, workshopů, improvizačního divadla, inscenací mohou těšit i na nové premiéry. Zázemí nabízíme brněnským i mimobrněnským divadlům, umělcům. V Divadle Za hradbami dostanou prostor nejen činoherní inscenace, ale také kabarety, hudební večery a talk show pod vedením moderátorů Pavla Doucka a Jiřího Nebenführa.

Sezóna 2019

foto k článkuDiváci se v nadcházející sezóně mohou těšit na práci mladých autorů a režisérů. Mezi autory se objeví například dramatik a režisér Marek David, mezi režiséry a dramaturgy potom čerství absolventi JAMU a ostravský rodák, bývalý umělecký šéf divadla Stará aréna v Ostravě, Pavel Gejguš.

10.10.219 proběhlo zahájení sezóny divadla, které se neslo v duchu kabaretu. Diváci shlédli autorské a herecké duo Ondřej Kolín a Vít Malecha. Tito čerství absolventi Janáčkovy akademie múzických umění v Brně se představili v Kabaretu U dvou mozků. Ten se bude pravidelně objevovat na programu a zábavnou formou reflektovat aktuální dění.

foto k článkuNásledovat bude v sezóně inscenace Planu!, zabývající se obětí polského disidenta Ryszarda Siwce, který se v roce 1968 upálil na protest proti okupaci Československa. Autorem scénáře je Marek David, režie se ujme Adam Steinbauer.

V druhé polovině sezóny se pak můžete těšit na hru Přísně tajné: hrubá nemravnost z pera současného českého dramatika Tomáše Dianišky, která zpracovává příběh geniálního matematika Alana Turinga, muže, který rozluštil kód Enigma a stál na počátku rozvoje umělé inteligence. Režie se ujme bývalý umělecký šéf a režisér divadla Stará aréna v Ostravě Pavel Gejguš.

Celou sezónu pak završí autorská hudebně-činoherní inscenace Král kovodžínoviny v režii Adama Steinbauera, která v duchu devadesátých let mapuje osudy dnes již zkrachovalého brněnského velkopodnikatele Rudolfa Hošny.

V Brně vzniklo nové divadlo Za hradbami ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Další články

Události - obrázek

Genesis - ukrajinský umělecký projekt

31. října v galerii Tančící dům proběhne slavnostní zahájení ukrajinského multiprojektu Genesis – cesty k vnitřnímu přehodnocení divákem sebe samého a světa, svých motivů … Celý článek

Události - obrázek

Od S do XL. Patrik Hábl vystavuje ve Zlíně velkoformátové malby

V Galerii Václava Chada ve zlínském zámku je od 11.10. k vidění výstava obrazů a velkoformátových maleb Patrika Hábla pod názvem S/M/L/XL. Některá díla jsou zcela nová a … Celý článek

Události - obrázek

30 LET SVOBODNÉHO TRHU S UMĚNÍM

Letos na podzim uplyne 30 let od okamžiku, kdy u nás byl obnoven zcela svobodný a legální trh s uměním. Obchod se starožitnostmi se začal znovu svobodně rozvíjet po téměř … Celý článek

Události - obrázek

Pavel Korbička - Horizonty světla

Pro práci Pavla Korbičky je charakteristický konceptuální způsob uvažování a zpravidla úsporný, minimalismem inspirovaný výtvarný aparát, k němuž patří zejména médium svě … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

Váš vstup do světa aukcí - imgReklama