Šestý Zlín Design Market se v půlce října otevře na Zlínském zámku

Události - obrázek O víkendu 12. a 13. října bude zámek ve Zlíně opět patřit mladému designu. Letošní ročník přehlídky originální autorské tvorby Zlín Design Market zde představí výrobky od více než šesti desítek vystavovatelů.

Návštěvníci si budou moci nakoupit zajímavé šperky, módu, bytové doplňky, přírodní kosmetiku a další ručně vytvořené výrobky. Připraveny jsou také oblíbené workshopy.

foto k článkuZlín Design Market se už stal tradičním místem, kde se setkávají příznivci originálního českého designu. Zkušení i začínající designéři zde představí svou autorskou tvorbu a nabídnou k prodeji práce z oblasti módy, šperků, bytových doplňků a další jedinečné výrobky. „Cílem projektu je představovat nové trendy ve světě designu. Za předchozích pět let si našel u veřejnosti své příznivce ve všech věkových kategoriích,“ uvedla za organizátory Miroslava Ptáčková.

Návštěvníci mohou nejen nakupovat designové kousky od více než 60 autorů, ale také se aktivně do tvorby zapojit. Připravena je série workshopů pro děti i dospělé. Tvůrčí dílny umožní vyzkoušet si práci se dřevem, využívat použité bannery na recyklačním workshopu nebo se seznámit s quillingem a tvořit ze skartovaného papíru.

Novinkou letošního ročníku je i hudební doprovodný program, který proběhne za příznivého počasí na nádvoří zlínského zámku.

Prodejní výstava Zlín Design Market bude mít otevřeno v sobotu 12. října od 10 do 20 hodin a v neděli 13. října od 10 do 16 hodin. Vstupné na oba dny je 50 Kč, děti do 120 cm, ZTP a ZTP/P zdarma.

Projekt vznikl jako platforma pro sdílení designových novinek díky obecně prospěšné společnosti Zlínský zámek, která ve spolupráci se Statutárním městem Zlín usiluje o znovuoživení zámku a zpřístupnění jeho prostor veřejnosti.
Záštitu nad 6. ročníkem Zlín Design Marketu převzala poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová.

Doprovodný program 2019

foto k článkuPo celou dobu trvání Zlín Design Marketu bude i letos probíhat bohatý doprovodný program.
Těšit se můžete napřídklad na Kreativní tvoření Quilling, Malování na sklo, Výrobu originálních přání, malování plátěných tašek, Linoryt, gravírování do dřeva, výrobu náramků, záložek do knihy a mnoho dalšího.Řezbářství s Tonawooden (zdarma)
foto k článkuUrčitě jste už viděli řezbáře při práci. Láká vás zkusit si něco vytesat do dřeva s řezbářskými dláty? My vám to umožníme! S Tomášem Naňákem pod značkou TonaWooden (číslo stánku 15) si můžete v přízemí zlínského zámku přijít zkusit, jak se pracuje se dřevem a jak správně používat nástroje. Dílna je určena pro osoby starší 18 let. Pracujte však opatrně, za případné újmy na zdraví neneseme odpovědnost. :-)

Peněženky a tašky z banneroviny ( recyklační workshop zdrama)
Pod vedením odborné lektorky si vyrobíte vlastní peněženku nebo tašku. Na výběr budete mít různé barvy nití a banneroviny. Připraveny budou i šicí stroje, na nichž si doplňky můžete sami ušít. Určeno zejména pro dospělé. Pro děti bude připraven mesh banner, který mohou sešívat sami ručně. Workshop probíhá pod vedením Lucie Šiřinové.

foto k článku Náramky z korálků s Marijenka Šperk(zdarma)
Pro všechny, kteří mají rádi barevné náramky z korálků, je připravena celodenní dílna, v níž si můžete vyrobit náramek pro sebe nebo pro své blízké. Potřebný materiál bude připraven. Dílna probíhá pod vedením Marie Caletkové u jejího prodejního stánku Marijenka šperk (číslo stánku 20).

Na kompletní doprovodný program se můžete podívat ZDE

Výstavy

PATRIK HÁBL – S/M/L/XL
foto k článkuPatrik Hábl (*1975) je současný český malíř, solitér své generace, který pracuje na pomezí malby a grafiky. Nedrží se pouze vymezené plochy, ale jak název výstavy S/M/L/XL napovídá, zabývá se různými formáty obrazů a jejich prostorovým umístěním. Patrik Hábl pracuje se vzájemným napětím, dochází ke konfrontaci malého i velkého formátu vedle sebe. Komentovaná prohlídka s autorem 12. 10. v 16 hod.


Hudební program na nádvoří Zlínského zámku

Projekt ZDM Hudební trychtýř
v případě nepříznivého počasí Velký sál
Vstupné je součástí vstupenky na Zlín Design Market

12. 10., 17-20 hod. Vojtěch Szabo
Slovenský jazzový akordeonista specialista na hudbu Francie a jižní Ameriky.

12. 10., 17-20 hod. PROJEKT 21 (Holík, Vítů, Škoda)
Projekt 21 je mladá jazzová kapela ze Zlína, která se zabývá jak vlastní tvorbou, tak tvorbou velikánů minulého století.

12. 10., 17-20 hod. Open Air projekce fotografií
Projekce fotografií z cyklu Magický za doprovodu jazzového klavíru.

Projekt ZDM Hudební trychtýř je realizován za podpory Nadace Život umělce.

Na kompletní doprovodný program se můžete podívat ZDE

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Šestý Zlín Design Market se v půlce října ote… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Dvouletý rekvalifikační kurz s akreditací od MŠMT - Asociace starožitníků

Knižní akce

Jitka Hanzlová: Tišiny
Jitka Hanzlová: Tišiny
Hynek Martinec. Cesta na Island
Hynek Martinec. Cesta na Island
ŘÍMSKÉ FONTÁNY
ŘÍMSKÉ FONTÁNY

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Společně a konstruktivně / Gemeinsam und konstrukt

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder