Prodejní výstava je koncipována průřezově, zastoupena jsou malířova raná i pozdní díla v mnoha tematických polohách. Obrazy jsou často inspirovány autorovými vzpomínkami na dětství, reflektují veškeré malířovy rodinné i cestovatelské aktivity.
Návštěvníci si mohou prohlédnout krajiny české i slovenské ve všech ročních obdobích. Jarní, letní, podzimní a zimní náměty zachycující krajinu v její původní podobě mají kromě jiného značnou dokumentační hodnotu. Představí se také díla zobrazující chrámové interiéry (Při mši v katedrále sv. Víta nebo Vnitřek Strukievské cerkve v Jasině). Náměty dalších obrazů jsou inspirované každodenním životem – často se skupinou postav, např.: Rybolovy na rybníku Kaňov na Třeboňsku, Výlov Rožmberka nebo Neděle v Saldoboši. Portrétní tvorbu reprezentuje malířova Vlastní podobizna s viržinkem. Na výstavě jsou umístěny též fotografie z rodinného archivu autora. K náhledu je i přehled výběru literatury a výstavních katalogů o Blažíčkovi.
Expozici je možné navštívit každý všední den. V rámci výstavy je připravena série komentovaných prohlídek vždy od 16:00 v termínech: 24. 9., 26. 9., 1. 10., 3. 10., 8.10 a 10.10.
Monografie
Oldřich Blažíček (1887-1953), Život a dílo, Soupis díla
Autorky:
PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová, umělcova vnučka
PhDr. Eliška Havlová
Monografie vychází ve spolupráci Galerie KODL a Nakladatelství Academia a je rozdělena na dvě části – Život a dílo, Soupis díla - o celkovém rozsahu 823 stran. První část přibližuje osudy malíře Oldřicha Blažíčka od narození, přes studia na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, pražské Akademii, pedagogickou aktivitu na ČVUT, členství ve spolcích, převážně Jednotě umělců výtvarných, bohatou výstavní aktivitu, zahraniční cesty až po závěr života. Textová část je proložena citacemi z dobových pramenů a bohatým obrazovým a fotografickým materiálem. Druhá část představuje soupis díla umělce čítající 823 děl, doplněných 19 díly v dodatku a 234 nezvěstnými díly.