Šmeralova vila uvítá na své zahradě plejádu soch mladých talentovaných umělců

Události - obrázek Výstava s názvem Sochy Šmeralovy vily bude zahájena v ikonické datum 9. 9. 2016 a potrvá přesně jeden rok. Díla absolventů převážně pražské Akademie výtvarných umění, budou zdobit od září venkovní areál Šmeralovy vily na Svatém Kopečku v Olomouci.

foto k článkuNávštěvníci budou moci vidět po celý rok rozmanité sochy zpracované na různá témata v rozličných materiálech, jako jsou například beton, šamot, pozinkovaný plech nebo laminát. Vedle nadživotních figur (Eva Matuška, Kryštof Hošek) bude možné vidět kouřící sochu (Pavlína Hlavsová) nebo naddimenzovaného realistického koně od již známé autorky Pauliny Skavove. Mezi drobnější věci patří šamotové plastiky Barbory Krninské, Terezy P. Salabové nebo Petry Křivové. Poslední autorka zde představí i nejtěžší sochu celé výstavy - litinové trychtýře. Nejen děti se můžou těšit na betonového čerta od Josefíny Jonášové, nebo železný dalekohled od Martina Kocourka, který je nastaven na pozorování domu, ale prozkoumá-li jej návštěvník lépe, uvidí v něm hvězdné nebe.

foto k článkuKurátorka výstavy Jitka P. Nesnídalová k výstavě uvedla: „Je nám ctí představit úspěšné absolventy vysokých uměleckých škol v Čechách i zahraničí (Hoogeschool voor Kunsten Utrecht, Akademie der Bildenden Kunste, Mnichov, Belles Artes, Madrid, aj.), kteří vystavují v prestižních galeriích všude po světě, například v Itálii, Německu, Holandsku i jinde, v prostorách zahrady vily, která je architektonickým skvostem. Vernisáž těchto 9 talentovaných sochařů se uskuteční v příznivé datum, a to v pátek 9. 9. 2016 od 18 hod. Velmi se těšíme na ohlasy návštěvníků.“

foto k článkuVe vile jsou k dispozici plánky zahrady se zakreslením jednotlivých soch a se jmény autorů, ne všechny sochy lze vidět na první pohled a z venkovní výstavy se stává příjemná relaxační procházka, která může byt zakončená vynikající kávou podávanou v kavárně vily.

K výstavě vychází katalog Sochy Šmeralovy vily.

Vystavující umělci:

Barbora Krninská, Pavlína Hlavsová, Martin Kocourek, Kryštof Hošek, Tereza P. Salabová, Paulina Skavova, Petra Křivová, Josefína Jonášová a Eva Matušek

Adresa výstavy: Šmeralova vila, Radíkovská 196/31, Svatý Kopeček, Olomouc

Více informací:

Jitka P. Nesnidalova, kurátorka výstavy E: smeralovavila1@centrum.cz
Petr Loveček, provozní vily, M: +420 607 831 860

Publisher: iUmeni.cz

Šmeralova vila uvítá na své zahradě plejádu s… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Keška v galerii
Keška v galerii
Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Ladislav Sutnar: Venuše
Ladislav Sutnar: Venuše

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Yang Liu. Man meets Woman