Deset děl, o která se na letošních aukcích strhla největší bitva

Aukční zpravodajství - obrázek TOP 10 prvního pololetí 2022 podle nárůstů z vyvolávacích cen

Nejen nejdražší umělecká díla nabízejí příběhy o bitvách sběratelů, kteří šroubují svými příhozy cenu výš a výš. Na aukcích se daleko lítější souboje často strhnou o mnohem levnější položky. Zájem sběratelů pak původní vyvolávací cenu vyžene o stovky procent vzhůru. Přinášíme žebříček deseti děl s vyvolávací cenou nad 10 tisíc korun, která noví majitelé na aukcích v letošním prvním pololetí nejvíce zhodnotili.

Na základě databáze Art+ sestavená desítka výtvarných děl s nejvyšším nárůstem konečné ceny proti vyvolávací ceně si za spodní hranici stanovila vyvolávací cenu 10 tisíc korun (bez provize), která byla oficiálně deklarována organizátory aukcí (například v tištěném nebo on-line katalogu). Pro přehlednost tedy pomíjí případné limitace z preaukce. Do všech uvedených částek je již započítána konkrétní provize.

Do TOP 10 prvního pololetí 2022 promluvil překvapivý úspěch sbírky Alexandra Skalického st., nabízené u brněnského Aukčního domu Zezula v květnu (souhrnně zde), neboť hned první tři místa, plus sedmé, patřilo tomuto dražebníkovi. Ostatních šest se prodalo v Praze od února do poloviny června. Žebříčku navýšení vévodí posun sochy Vladimíra Preclíka na 1 111 procent vyvolávací ceny, pomyslnou desítku uzavírá Suchardův Secesní reliéf s úspěchem na 800 procent vyvolávací ceny.

....

Celý článek článek si můžete přečíst na na www.artplus.cz

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Deset děl, o která se na letošních aukcích st… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další aukční zpravodajství


Art Plus

Knižní akce

Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Kalendář Cesty domů 2023 - Ledový zámek
Kalendář Cesty domů 2023 - Ledový zámek
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Kapesní panoptikum s.r.o.

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder