Aukční tip Antikvity Art Aukce – Václav Brožík (1851-1901)

Aukční zpravodajství - obrázek

V pondělí 18.7. se uskuteční již druhá elektronická aukce společnosti Antikvity art aukce, která bude probíhat na osvědčené platformě LiveBid. Zájemci tak mohou z pohodlí domova vybírat z více jak 300 položek od obrazů, porcelánu, keramiky, grafiky až po bibliofilie, které máme obzvláště rádi.

My zde zmíníme tentokrát ale jinou výjimečnou položku, a sice obraz Václava Brožíka, jehož díla na aukcích nejsou až tak častá. Obraz je nabízen pod č. 301 a nese název U brodu - Z francouzského venkova.

foto k článkuJedná se o olej na dřevěné desce (sestává ze dvou částí), signováno vpravo dole V BROŽÍK. Dle přiloženého znaleckého posudku lze dané dílo zařadit do druhé poloviny osmdesátých let 19. století. V nabízeném obraze Brožík zachytil kravičku s mladým býčkem napájejícím se u brodu v popředí, v pozadí se nachází větrný mlýn. Je to jedna z variant podobných krajinných kompozicí s dobytkem, které autor namaloval v různých formátech na plátně nebo na dřevě. Dr. Blažíčková - Horová v přiloženém posudku konstatuje, že "Také předložená scenerie patří ke zdařilým pracím Václava Brožíka z oblasti venkovských námětů."
foto k článku Rozměr 56 x 68 (78 x 91) cm. Vyvolávací cena 230.000 Kč.

Václav Brožík (1851 – 1901) Studium na pražské a drážďanské akademii, Brožík byl členem výtvarné generace Národního divadla, v roce 1884 obdržel v Paříži kříž Čestné legie, stal se jejím důstojníkem, dále byl členem francouzské akademie, členem České akademie věd a umění atd. Jeho komorní krajinářské práce jsou Tomanem zasazovány do roku 1899.

Aukční tip Antikvity Art Aukce – Václav Brožík (1851-1901) ~ iUmeni.cz ~

2. e-aukce Antikvity Art Aukce
18.7.2022 od 19. hod
Prohlídka dražených položek: 15. 7. a 18. 7. 2022 od 10:00 do 17:00 Jílová 2, 639 00 Brno
O víkendu 16. a 17.7.2022 prohlídka možná po předchozí domluvě na 602 755 594.
Přehled všech položek na LiveBid

Další články

Výstava a čtvrtá online aukce uměleckých děl

Čtvrtá samostatná online aukce výtvarných děl pořádaná aukčním portálem Artslimit probíhá od 9. září do 2. října. Celý článek

Deset děl, o která se na letošních aukcích strhla největší bitva

TOP 10 prvního pololetí 2022 podle nárůstů z vyvolávacích cen Celý článek

On-line Kamínková aukce pro Lůžkový hospic

Již podruhé se koná online Kamínková aukce omalovaných kamínků na portále LiveBid.cz. Živá aukce začíná v neděli 26. června od 18 hodin. Od 12. června je možné vkládat li … Celý článek

Mimořádná díla na Zahradní aukci galerie Arthouse Hejtmánek

Malevičův obdélník od 10 milionů korun, Fillovo zátiší od 8 milionů i obrazy ukrajinských malířů dražená na podporu utečenců. Aukce v Arthouse Hejtmánek nabídne díla s po … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

iUmeni.cz - expluzivní publikace pro milovníky krásných knih i sběratele - imgReklama