Aukční tip - Plastiky Zdeny Fibichové v Antikvity Art Aukce

Aukční zpravodajství - obrázek Aukční trh se těší nebývalému zájmu sběratelů i investorů, kteří kupováním uměleckých děl mimo jiné uchovávají i hodnotu svých úspor. V nabídce renomovaných aukčních domů najdeme opravdu zajímavá díla. Tím je nesporně i dílo Zdeny Fibichové.

Aukční dům Antikvity art aukce 22.5.2022 nabídne ve své ostravské pobočce v živé aukci (od 11:00h v hotelu Brioni, Stodolní ulice, OSTRAVA) nebo zájemcům on-line držení na LiveBid hned tři plastiky Zdeny Fibichové (1933 – 1991).

Díla této výrazné české poválečné sochařky a malířky se v aukcích objevují jen zřídka a výsledné vydražené částky se mnohdy blíží ke 100. tis. Vyvolávací cena plastik bude začínat v tomto případě začínat již od 18 tis. Kč. Nenechte si proto ujít tuto zajímavou příležitost získat jedinečný soubor hned tří plastik Zdeny Fibichové.

foto k článkuPlastika "Rarach" bronz a keramika s hnědou patinou, signováno vespod ZDENA FIBICHOVÁ, datováno 1991. Pochází z rozsáhlé sbírky současného umění bývalé galeristky ze Severní Moravy. Výška 29 cm, základna 16 x 38 cm, vyvolávací cena 36.000 Kč

foto k článkuPlastika "Ptačí budka" kov a keramika zeleně polychromovaná, signováno monogramem ZF (ZDENA FIBICHOVÁ), nedatováno. Pochází z rozsáhlé sbírky současného umění bývalé galeristky ze Severní Moravy. Výška 29 cm, vyvolávací cena 26.000 Kč

foto k článkuPlastika "Vyhynulý druh" hlína pálená, nesignováno, práce ZDENY FIBICHOVÉ. Pochází z rozsáhlé sbírky současného umění bývalé galeristky ze Severní Moravy. Výška 30 cm , vyvolávací cena 18.000 Kč.

Fibichová Zdena (1933-1991), kreslířka, keramička, sochařka. Studium na Vyšší škole bytového průmyslu u Václava Markupa a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Josefa Wagnera. Členka skupiny Trasa, Mánes, ČFVU a dalších. Významná autorka, která se prosadila na české výtvarné scéně po druhé světové válce. Jako sochařka se vyjadřovala v různých materiálech, hlína je jen jednou z materiálových epizod. Ve všech materiálech ale hledala strukturu. Nabízená plastika - otisky spadaného listí je výstižnou ukázkou strukturální studie, uzavřené v pevném tvaru, v plechovém rámu, který je zamýšlenou součástí výtvarného vyjádření.

Její díla byla vystavována na mnoha výstavách individuálních i kolektivních doma i v zahraničí a to nejen během jejího života. Nalézt je můžeme v Národní galerii, Moravské galerii v Brně, Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou, v galeriích v Liberci, Lounech, Bechyni, Nelahozevsi. Obrazové i sochařské práce byly v několika případech úspěšně nabízeny zájemcům na českých aukcích. Zdena Fibichová byla pravnučkou skladatele Zdeňka Fibicha a manželkou výtvarníka Vladimíra Preclíka. Museum Kampa, které uchovává uměleckou sbírku Jana a Medy Mládkových, jí v roce 2013 věnovalo samostatnou výstavu.

134. Aukce starožitností, obrazů a umění Antikvity Art Aukce
Aukce proběhne v neděli 22. 5. 2022 od 11:00h v hotelu Brioni, Stodolní ulice, OSTRAVA

Sálová aukce – dražení možné
živě na Livebid.cz
telefonicky – po předchozí domluvě
podáním písemných limitů
Více informací na www.aukcnidum.cz

Aukční tip - Plastiky Zdeny Fibichové v Anti… - www.iUmeni.cz ()

Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Ladislav Sutnar: Venuše
Ladislav Sutnar: Venuše
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Radka Bodzewicz - Božská komedie