Artslimit online aukce uměleckých děl

Aukční zpravodajství - obrázek

Třetí samostatná online aukce výtvarných děl pořádaná aukčním portálem Artslimit probíhá od 28. února do 13. března.

Obrazy, které vybírali kurátoři Galerie KODL, budou po celou dobu vystaveny v prostorách galerie. Detailněji se s nimi lze seznámit také na stránkách www.artslimit.com.

Unikátní aukční portál Artslimit.com se zaměřením na umění v sobě spojuje moderní technologie i pečlivou kurátorskou práci. Uživatelům nabízí maximální komfort a zároveň přináší jedinečné kouzlo aukce. Do nabídky Artslimit se vždy dostanou jen obrazy prověřené kurátory Galerie KODL.

Třetí Artslimit online aukce představuje vyváženou kolekci děl 19. a 20. století s přesahy současné tvorby, ale i do starého umění. Jsou zde zastoupeni autoři, jejichž jména rezonují nejen v sálových aukcích Galerie KODL, ale i celá řada dalších zajímavých umělců.

foto k článkuVskutku široce je prezentováno umění 19. století. V nabídce je kromě Václava Brožíka, Christiana Rubena či Alberta Zimmermanna například i Maxmilián Pirner , zásadní český zástupce symbolistní malby, jenž je v aukci představen typicky tajuplnými novoromantickými výjevy, ale také půvabným portrétem operní pěvkyně Berty Lauterrerové-Foersterové. Výjimečně bohatě a reprezentativně je zastoupena tzv. Mařákova krajinářská škola v čele se samotným Juliem Mařákem a jeho pohledem na Český Krumlov, ale i obsáhlou kolekcí devíti maleb  Františka Kavána . Nechybí ani práce dalších členů –⁠ Jaroslava Panušky, Aloise Kalvody, Josefa Ullmanna, Stanislava Lolka, Antonína Hudečka či Oty Bubeníčka.

Století dvacáté uvádějí díla Oldřicha Blažíčka, Karla Vítězslava Maška nebo rané kresby Bohuslava Reynka z jeho první návštěvy Francie. Milovníci pragensií si přijdou na své v díle Jaroslava Šetelíka , v aukci nalezneme jak autorovy typické pohledy na Hradčany, tak ale i méně obvyklé plátno, jenž nám dává nahlédnout do zákoutí „Zahrady na Malé Straně“. Významné solitéry první poloviny 20. století čestně zastupují hned tři malby umělecky polyfunkčního Ludvíka Kuby a hned několik kompozic námětově široce rozkročeného Josefa Multruse.

foto k článkuKunsthistoricky i sběratelsky významnými jmény je prezentována i generace umělců české moderny. Dvěma díly je zastoupena tvorba čelní představitelky české avantgardy, Toyen . Zajímavostí pak je, že obě kresby pocházejí z majetku Drahomíry Vandasové, redaktorky a příležitostné spisovatelky, která je od Toyen dostala nejspíše darem za spolupráci na její monografii z roku 1953, kterou vydalo nakladatelství Editions Sokolova. Milovníky bibliofilií pak jistě potěší, že tato sběratelsky naprosto unikátní první „Monografie“ Toyen obsahující originální a umělkyní signovaný lept č. 33/36, signovaná jak malířkou, tak dvěma autory textů, André Bretonem a Benjaminem Péretem, bude též součástí letošní aukční kolekce.

Neméně sběratelsky zajímavou položkou je konvolut dvou kreseb Emila Filly ze 40. let 20. století obsahující portrétní kresbu Jiřího Míčky a tušový návrh na ex libris pro manžele Míčkovi. Jiří Míčka se s Emilem Fillou seznámil v koncentračním táboře v Buchenwaldu, odkud také pochází portrétní kresba J. Míčky z roku 1943.

Pokud zde zaznívají jména význačných představitelů české moderny a avantgardy, rozhodně nesmíme opomenout ani Františka Tichého , jehož tvorbu prezentuje dílo „Ilustrace k povídce Nos od Gogola“. Mimořádná je tato kresba nejen kunsthistoricky, ale především i sběratelsky. Pochází totiž ze slavné sbírky dr. J. Borovičky. Máme tak unikátní příležitost nahlédnout do jedné z nejvýznamnějších sbírek českého umění 20. století.

foto k článkuUmění druhé poloviny 20. století je zastoupeno několika výraznými osobnostmi českého umění. Nalezneme zde díla Vlastimila Beneše, Vladimíra Boudníka, Josefa Istlera, Kamila Lhotáka, Bohumíra Matala i několik velmi osobitých koláží Jiřího Koláře a rozsáhlý soubor kreseb, maleb a monotypů Karla Těšínského.
Ze sochařské tvorby se v aukci objeví hned několik plastik a reliéfů Olbrama Zoubka . Celou kolekci umění 20. století pak uzavírají dvě působivá díla. První z nich s názvem „Světlo“ představuje tvorbu českého malíře, sochaře a grafika, často zmiňovaného v kontextu umění tzv. “nové citlivosti” Karla Malicha . „Obraz II“ Václava Bláhy má za sebou působivou výstavní historii a se svým úctyhodným rozměrem 6 m na šířku doposud zdobí foyer Nové scény Národního divadla.

Ani současná výtvarná scéna letos nezaostává nad nabitým a sběratelsky zajímavým aukčním výběrem a je prezentována hned několika zajímavými výtvarníky, a to jak malíři, mezi nimiž nesmíme přehlédnout Denisu Krausovou a Roberta Šalandu, tak i intermediálními umělci, například Kryštofem Kinterou nebo Petrem Písaříkem.

Při aukcích na portálu Artslimit jsou nabízena převážně díla za nižší vyvolávací ceny, než je obvyklé u sálových aukcí. Při výběru se kurátoři soustředí na obrazy, kresby, grafiky i sochy v cenovém rozmezí od 10 000 Kč až do 1 milionu Kč. „Prověřená díla s kvalitní proveniencí nemusí vždy nutně stát miliony korun. Jsem přesvědčen, že nabízené položky a jejich vyvolávací ceny příjemně překvapí řadu sběratelů a investorů. Navíc, i když probíhá dražba online, výtvarná díla jsou vystavena po celou dobu trvání aukce u nás v galerii. Každý si tak může přijít vše osobně prohlédnout, což je jinak u většiny online aukcí nemožné,“ říká Matyáš Kodl.

Limitace začne 28. února v 10:00, živé přihazování pak proběhne 13. března od 14:00. Registrace je možná kdykoliv na artslimit.com . Zájemci si mohou obrazy prohlédnout na https://www.artslimit.com/cs/auction/12-artslimit-online-3 či navštívit virtuální prohlídku na www.galeriekodl.cz

Artslimit online aukce uměleckých děl ~ iUmeni.cz ~

Další články

Díla 134 současných umělců pomohou částkou 8 070 000 Kč Ukrajině

Aukci současného umění na pomoc Ukrajině uspořádali 19. března 2022 pod názvem Umění pro Ukrajinu společně 4 pražské galerie - Bold Gallery, Trafo Gallery, The Chemistry … Celý článek

Více než 100 současných umělců pomáhá Ukrajině

Aukci současného umění na pomoc Ukrajině pořádají pod názvem umění pro ukrajinu společně 4 pražské galerie – Bold Gallery, Trafo Gallery, The Chemistry Gallery a Centrum … Celý článek

Benefiční dražba Ateliéru ilustrace na podporu Ukrajiny

Ateliér ilustrace pořádá od 28.2. až do 6.3. benefiční dražbu na podporu Ukrajiny. Celý článek

EVA KMENTOVÁ, NOHY, 1974

Nejdražším dílem aukce ETCETERA 13 se stala s cenou 1 230 000 Kč plastika Nohy Evy Kmentové! Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

iUmeni.cz - buďte také součástí portálu iUmeni.cz - propagace - imgReklama