Landscape Festival Praha 2015

Architektura - obrázek Odstartoval třetí ročník letního multižánrového festivalu věnovaného veřejnému prostoru Landscape Festival Praha 2015. Na Nákladovém nádraží Žižkov a Galerii Jaroslava Fragnera uvidíte až do 27. září několik výstav.

Odstartoval třetí ročník letního multižánrového festivalu věnovaného veřejnému prostoru Landscape Festival Praha 2015. Na Nákladovém nádraží Žižkov a Galerii Jaroslava Fragnera uvidíte až do 27. září několik výstav.

foto k článku“Třetí ročník mezioborového festivalu se pokusí prezentovat veřejný prostor a krajinu pomocí médií fotografie, designu a současného výtvarného umění. Česká veřejnost má velký zájem o kvalitu veřejného prostoru, který je významným činitelem při rozvoji společnosti. V letošním roce se festival bude konat ve třech lokalitách – Praha 1, Praha 3 a Praha 6,” uvádí organizující Galerie Jaroslava Fragnera.

foto k článkuNákladové nádraží Žižkov nabízí celkem sedm výstav. První je Swiss Touch s prezentací švýcarských krajinářských architektů, druhou Současná umělecká díla ve vztahu ke krajině, třetí Prezentace mezinárodních krajinářských a zahradních festivalů, čtvrtou Industriální topografie a umění ve veřejném prostoru v Městské části Praha 3, pátou A3 Digital Landscape o tektonických projektech studentů UMPRUM, šestou Nahraj! o experimentech českých ateliérů a sedmou Krajinářské a výtvarné intervence, které přináší instalace do železničních vozů.

foto k článkuNa Nákladovém nádraží Žižkov čeká návštěvníky i bohatý doprovodný program jako cyklus přednášek a debat s účastí předních odborníků ze zahraničí a ČR, projekce vybraných filmů a dokumentů týkající se tématu krajiny.

Zdroj: http://landscape-festival.cz/

Publisher: iUmeni.cz

Landscape Festival Praha 2015 - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další architektura


Art Plus

Knižní akce

Kronikář nových časů. Malíř a kreslíř Hugo Boettinger (1880–1934)
Kronikář nových časů. Malíř a kreslíř Hugo Boettinger (1880–1934)
TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného
TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného
Kariéra s paletou. Umělec, umění a umělectví v 19. století
Kariéra s paletou. Umělec, umění a umělectví v 19. století

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Z kruhu von

Hledáme ředitelku / ředitele - Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod ... 2022