Modrá (socha/řezba) - Tůmová Kristýna, MgA. (malířka, sochařka)

Tůmová Kristýna, MgA. (malířka, sochařka)pálená socha25x30 cm

Kdepak se asi v myšlenchách toulají sochy, které vznikají v dílně Kristyni Tůmové. Stačí jeden pohled nebo dotyk a můžete se tam zatoulat také, je to tak snadné...

Pro Kristýnu Tůmovou je tvorba její nedílnou součásní, relaxem i zábavou. Vystudovala produktový design na SŠUŘ, vizuální tvorbu a výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě MU a grafický design na Fakultě výtvarných umění VUT. Převážně se věnuje malbě, keramice, grafice, ale i interiérovému designu. Keramické sochy vypalované starodávnou technikou Raku vás okouzlí na první pohled i dotyk. 

Prodáno

Název: Modrá (socha/řezba)· Autor: Tůmová Kristýna, MgA. (malířka, sochařka)

Dílo: socha/řezba, originál· Rok: 2022· Rozměr: 25x30 cm· Technika: pálená socha

O autorovi

Kristýna Tůmová, MgA. - obr.

Tůmová Kristýna, MgA. (malířka, sochařka)
Narození: 2.5.1980 Brno

Výtvarný rukopis Kristýny Tůmové je nezaměnitelný. V její bizardně poetické tvorbě se prolíná barevný svět fantazie. Nejčastěji maluje zvířata, která v jejím podání působí atypicky a jak z jiného světa. Její obrazy se vyznačují především dekorem a barevností. Narodila se a žije v Brně. Vystudovala produktový design na SŠUŘ, vizuální tvorbu a výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě MU a grafický design na Fakultě výtvarných umění VUT. Převážně se věnuje malbě, keramice, velkoplošným malbám v interiéru i exteriéru, počítačové grafice ale i všemu ostatnímu, co je pro ni tvůrčí výzvou.

Více informací