Květy života (socha/řezba) - Kočí Halka (malířka, sochařka)

Kočí Halka (malířka, sochařka)lipové dřevo, dokolorováno58x76 cm

Sedící solitérní socha ženy s plnou náručí květů – poupat lotosu -Květů života. Květy života – lotosy jsou symbolem s hlubokým duchovním významem, jejich krása spočívá v čistotě, znovuzrození, věčnosti a duchovním růstu – je to symbol překonávání překážek, moudrosti, symbol úspěchů.

Halka Kočí - sochařka vytvořila svoji první sochu v 17ti letech, právě pod vedením své maminky, Dagmar Koverdynské. Lipové dřevo, se kterým se utkává dlátem a sochařskou palicí, se mění pod jejíma rukama ve zvířata, zebry, berany, ovce, postupem času přechází k figurální tvorbě Mateřství, Milenců, krásným solitérním sochám. Ale podle slov Halky Kočí „jednou odebereš, navždy odebereš, sochařina je 30% umění a 70% řemeslo“ a možná i proto jde Halka mnohem dál…

45 600 Kč
bez dph

Název: Květy života (socha/řezba)· Autor: Kočí Halka (malířka, sochařka)

Dílo: socha/řezba, originál· Rok: 2020· Rozměr: 58x76 cm· Technika: lipové dřevo, dokolorováno

O autorovi

Halka Kočí - obr.

Kočí Halka (malířka, sochařka)
Narození: 1980 Šumperk

Malířka, sochařka, lektorka výtvarných kurzů, průvodkyně v lesní školce, běžkyně, zootechnička. To vše je Halka Kočí, žena mnohých tváří a podob, živel, který se právě v jejím díle snoubí a násobí. Byť duší sochařka, jsou právě obrazy pro ni výzvou, se kterou se uktává, na plátně realizuje své vnitřní pocity, myšlenky, nechává na sebe působit poezii, propůjčuje svým obrazům úryvky veršů... a tak jak u sochy není při odebírání možnost návratu, možnost změny u obrazu je někdy více svazující a svým způsobem omezující.

Více informací