Na Sázavě/ By the river Sazava (obraz) - Krupičková Martina (malířka)

Krupičková Martina (malířka)olej na černém plátně, malováno špachtlí40x50 cm

Obrazy Martiny Krupičkové jsou charakteristické výraznými barvami a silnými tahy špachtlí bez štětce na černém pozadí. Fascinuje ji světlo a perspektiva běžného světa. 

Snaží se o rovnováhu světla a stínu, aby tak docílila potřebnou hloubku námětu. Náměty čerpá z konkrétních osobních zážitků, které jsou reflexí viděného – krajin, měst a dopravních prostředků. Obraz Posázavský Pacifik byl vybrán z 10 000 soutěžících děl a vystaven na výstavě Royal Academy of Art Summer Exhibition 2008 v Londýně. V roce 2018 se probojovala mezi nejlepších 48 malířů Velké Británie na soutěži Landscape Artist of the Year. Mezi její oceněná díla patří obraz “Zimní život v Praze”, který byl v únoru 2020 vybrát z 522 soutěžících z celého světa a získal 3.místo v kategorii “Malba” a 6.místo v “Celkové kategorii CityScapes”. “Number 14”, byl vybrán z 890 soutěžících z celého světa v kategorii “All Women Art Exhibition” v lednu 2017 a získal speciální cenu poroty. Obraz “Řeka Sázava” byl vybrán ze 738 soutěžících v kategorii “Landscape” v dubnu 2016 a získal speciální cenu poroty.

Prodáno

Název: Na Sázavě/ By the river Sazava (obraz)· Autor: Krupičková Martina (malířka)

Dílo: obraz, originál· Rok: 2019· Rozměr: 40x50 cm· Technika: olej na černém plátně, malováno špachtlí

O autorovi

Martina Krupičková - obr.

Krupičková Martina (malířka)
Narození: 15.9.1975 Světlé nad Sázavou

Martina Krupičková se narodila v roce 1975. Zpočátku se malířství nevěnovala, ačkoli výtvarné nadání ji neminulo a uplatňovala jej v jiném oboru. Vystudovala Střední průmyslovou školu textilní v Brně, obor textilní výtvarnictví, podobor návrhář pletené módy. Na svém kontě má mnoho úspěšných výstav, mezi ně patří i Royal Academy of Art Summer Exhibition v Londýně. V roce 2018 se dostala mezi nejlepších 48 soutěžících, kteří byli vybráni k účasti na britském seriálu Sky Arts Landscape Artist of the Year 2018, což bylo odvysíláno na Sky Artu. Její obrazy jsou obdivovány v soukromých sbírkách v tuzemsku i v zahraničí (Velká Británie, USA, Belgie, Francie, Švédsko, Kanada, Německo a Slovenská republika). Získala několik ocenění a spolupracuje s nejdůležitějšími českými aukčními domy. V současnosti žije a tvoří v Praze a určitě není bez zajímavosti, že svá díla tvoří nikoli štětcem, ale špachtlí.

Více informací