Malý princ (grafika) - Vavrova Katarina (malířka, grafička)

Vavrova Katarina (malířka, grafička)ručně kolorovaný lept30x30 cm

Ručně kolorovaný lept, signováno tužkou Katarína Vávrová, číslováno 1/1, volný list. Každá grafika je unikátem, který je vyroben technikou ručně kolorovaného leptu a tak mezi dílem vyobrazeným na fotografií, a zakoupeným dílem není úplná shoda. Grafické listy jsou podepsány autorkou na přední straně a jsou pečlivě zabaleny a doručeny v tubusu nebo osobně.

Díla Katariny Vávrové jsou plné světla, harmonie a kouzla. Neobyčejnou obrazotvorností, citlivostí a jinotaji nasycená figurální tvorba Katariny Vávrové reprezentuje vrchol imaginativně-poetické linie současného vizuálního umění.

8 900 Kč
bez dph

Název: Malý princ (grafika)· Autor: Vavrova Katarina (malířka, grafička)

Dílo: grafika, grafický list· Rok: 2019· Rozměr: 30x30 cm· Technika: ručně kolorovaný lept

O autorovi

Katarina Vavrová - obr.

Vavrova Katarina (malířka, grafička)
Narození: 23.8.1964 Bratislava

Slovenská malířka a grafička Katarína Vavrová se narodila 23. srpna 1964. V letech 1979 – 1983 studovala střední uměleckoprůmyslovou školu v Bratislavě. Je absolventkou grafické speciálky profesora Albína Brunovského na bratislavské Vysoké škole výtvarných umění, obor knižní ilustrace. V roce 1989 absolvovala studijní pobyt na Accademia delle Belle Arti v italské Perugii. V současné době se Katarína Vavrová věnuje volné grafice, ex libris, kresbě a malbě. Za svou kariéru uskutečnila řadu soukromých a kolektivních výstav na Slovensku i v zahraničí. Je nositelkou mnoha mezinárodních ocenění a uznání, např. Japan Art Museum Award, International Mini-Print Triennial 2002, Tokyo, Japan; Honorable Mentions (Honour Medal), the 1st International Ex Libris Competition, Ankara 2003, Turkey; Honore prize for Ex Libris 32. biennal int. competition Peking, China a další.

Více informací