Balon mezi městy, Balon Viktor Hugo (grafika) - Lhoták Kamil (malíř, grafik)

Lhoták Kamil (malíř, grafik)Litografie, 95/200, A.T., párová grafika, adjustováno, rámováno, muzeální sklo35,5x24,1 cm

Jedná se o párovou grafiku Balon mezi městy a Balon Viktor Hugo v noci z roku 1984. Obě díla jsou publikována v monografii Kamil Lhoták, Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby na straně 392 s 393. Grafiky lze zakoupit pouze společně. Díla jsou odborně adjustována, rámována za muzeální sklo, součástí je certifikát původu a kniha Kamil Lhoták. Grafické dílo.

Dvě sesterské práce pro Lyru Pragensis, zachycují cestu vzduchoplavců k Baltickému moři, nás vracejí opět do doby dávno minulé, kdy byla tato pouť skutečně podniknuta. Lhoták vytváří tyto práce i v souvislosti s přípravou knihy Z Prahy k Baltickému moři v balonu, kdy se opět vracíme do časů Jubilejní zemské výstavy 1891 a slavného francouzského vzduchoplavce Louise Godarda, který byl při této příležitosti do Prahy pozván.

cena na dotaz

Název: Balon mezi městy, Balon Viktor Hugo (grafika)· Autor: Lhoták Kamil (malíř, grafik)

Dílo: grafika, originál· Rok: 1984· Rozměr: 35,5x24,1 cm· Technika: Litografie, 95/200, A.T., párová grafika, adjustováno, rámováno, muzeální sklo

O autorovi

Kamil Lhoták - obr.

Lhoták Kamil (malíř, grafik)
Narození: 25.7.1912 Praha
Úmrtí: 22.10.1990

Kamil Lhoták byl malíř, grafik a ilustrátor. Byl jedním ze zakládajících členů Skupiny 42. Samouk s výrazným malířským rukopisem. Tematické rozpětí jeho díla je velmi široké. Typické je pro něho okouzlení moderní technikou: na jeho obrazech se tak objevují různé horkovzdušné balony, vzducholodě, letadla, bicykly nebo staré automobily, závodiště, kouřící komíny nebo nádraží.

Více informací