Zeptej se spánku… Grafika, kresba, malba ilustrací

Autor: Česky2016Arbor Vitae

Kniha přehledným způsobem v časové lince mapuje všechny Hískovy ilustrátorské opusy vytvořené pro autorské knihy, bibliofilie a jako doprovody k titulům, které vyšly tiskem. Jednotlivé oddíly (grafika, kresba, malba) jsou doplněny citacemi z ilustrovaných děl.

510 
včetně dph
skladem

Doporučená cena 590 Kč - SLEVA

Název: Zeptej se spánku… Grafika, kresba, malba ilustrací  ISBN: 9788074671159  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788074671159  Hmotnost: 0.62 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 184  Rozměr: 170 x 207 mm  Nakladatel: Arbor Vitae
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Zeptej se spánku… Grafika, kresba, malba ilustrací, Jan Hísek

Je zřejmé, že Jan Hísek si tituly pečlivě vybírá, tak, aby odpovídaly jeho poetice. Jan Rous ji charakterizuje v textu knihy následovně: „Hískova ilustrační tvorba má společného jmenovatele v transpozici snu, ve snění jako zdroji imaginace. Jeho pojetí však představuje aktivní snění, stav blízký meditaci, směřující do pohádkového světa i do světa mýtu nebo symbolu. Doprovod textu obrazy, kresbami a grafikami představuje určitou danost. Text je jim východiskem, i když se nakonec ocitne v Hískově imaginárním světě představ.“ Kniha zahrnuje poměrně rozsáhlé odkazy k autorově volné práci, tedy ke kresbě a malbě, neboť základ Hískova díla je ve své hluboké podstatě obdivuhodně jednotný. Vedle soupisu ilustračních cyklů obsahuje i obsáhlý životopis. Je bilingvní, česko-anglická.

Zeptej se spánku… Grafika, kresba, malba ilustrací