Zbyněk Sekal a Japonsko. Pozdrav z daledé země

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisPozdrav daleké země, pozdrav daleké zemi. česky a anglicky
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 490 Kč - SLEVA
Cena s DPH
380
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN80-7467-064-0
EAN9788074670640
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.90 Kg
Rozměr190×230 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran128

Bližší informace o knize "Zbyněk Sekal a Japonsko. Pozdrav z daledé země"

Pozdrav daleké země, pozdrav daleké zemi. česky a anglicky Zbyněk Sekal a Japonsko. Pozdrav z daledé země, autor Klimešová Marie.


Anotace knihy " Zbyněk Sekal a Japonsko. Pozdrav z daledé země, autor Klimešová Marie"

O oslovení sochaře Zbyňka Sekala (1923–1998) japonskou kulturou a společností svědčí jeho deníkové záznamy z doby pobytu v Japonsku v lednu a únoru 1989. Odpovědí mu byl spontánní obdiv vůči jeho vlastní tvůrčí cestě, v níž Japonci spatřovali řadu jim blízkých rysů. Kniha hledá spojující články nejen v přímé formální příbuznosti, ale především v konfrontaci Sekalovy osobnosti a díla s estetickými a kulturními principy japonského umění, především zenové kultury a jejího chápání krásy.
Kniha vychází u příležitosti výstavy Sekal a Japonsko konané v Západočeské galerii v Plzni. The interest of the sculptor Zbyněk Sekal (1923–1998) in Japanese culture and society is well documented in his diary from his sojourn in Japan in January and February 1989. It was reciprocated by a spontaneous expression of admiration by the Japanese for Sekal’s artistic path in which they observed many kindred features. This publication seeks out the connections not simply in the most immediate formal affinities but in the juxtaposition of Sekal’s character and work to the aesthetic and cultural principles of Japanese art, above all to Zen culture and its understanding of beauty. The book has been published on the occasion of the exhibition Sekal and Japan taking place in the West Bohemian Gallery in Plzeň..
Arbor Vitae

Obsah knihy: Zbyněk Sekal a Japonsko. Pozdrav z daledé země

Zbyněk Sekal a Japonsko. Pozdrav z daledé země - examplesZbyněk Sekal a Japonsko. Pozdrav z daledé země - examplesZbyněk Sekal a Japonsko. Pozdrav z daledé země - examplesZbyněk Sekal a Japonsko. Pozdrav z daledé země - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz