Vlastislav Hofman (anglicky)

Autor
InformaceAnglicky, 2004
PopisVelká umělecká monografie jednoho z nejoriginálnějších výtvarníků naší avantgardy, malíře, grafika, architekta, designéra a scénografa, tvořícího v du…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArtefactum
ISBN80-903549-0-4
EAN9788090354904
JazykAnglicky
Rok vydání
Hmotnost2.60 Kg
Rozměr280x240
Vazbavázaná
Počet stran482

Bližší informace o knize "Vlastislav Hofman (anglicky)"

Velká umělecká monografie jednoho z nejoriginálnějších výtvarníků naší avantgardy, malíře, grafika, architekta, designéra a scénografa, tvořícího v duchu kubismu. Kniha vyšla u příležitosti velké výstavy v pražském Obecním domě, která měla výstižný podtitul "kubista nejtvrdošíjnější." Vydala Společnost Vlastislava Hofmana ve spolupráci s Ústavem dějin umění AV ČR Vlastislav Hofman (anglicky), autor Mahulena Nešlehová (ed.), Jiří Hilmera, Rostislav Švácha.


Anotace knihy " Vlastislav Hofman (anglicky), autor Mahulena Nešlehová (ed.), Jiří Hilmera, Rostislav Švácha"

Jeden z avantgardy - Životopisné údaje, vzpomínky, události - Architekt Hofman v průsečíku místa a doby - Mnohostěn Hofmanova užitého umění - Životopisné údaje, vzpomínky a události - Za bezprostřednost výrazu - Cyklus F. M. Dostojevskij a grafická alba - Životopisné údaje, vzpomínky, události - K hofmanově malbě a k počátkům Tvrdošijných - Hřbitovní kultura. Hormanovy nárhy krematorií - Monumentalita a mýtičnost - Životopisné údaje, vzpomínky, události (1925 - 1939) - Vlastislav Hofman: scénograf - Knižní umění, ex libris, plakáty - Střetnutí s mladou generací. Technika, urbanismus, pomníky, mosty - Životopisné údaje, vzpomínky, události - Profil Hofmana: teoretika - Výstavy, ocenění - Dodatky ke kubistickému nábytku Vlastislava Hofmana.
Artefactum


Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení