Vincenc Rupert Smolík, Anna Smolíková - Dílo

Autor
InformaceČesky, 2011
PopisKniha je malou studií o díle autora pamětní desky Jana Nerudy sochaře Vincence Ruperta Smolíka v souvislosti doby a v návaznosti na jeho osud i o díle…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
199
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelPrimus
ISBN9788086207940
EAN9788086207940
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.30 Kg
Rozměr147x230
Vazbabrožovaná
Počet stran120

Bližší informace o knize "Vincenc Rupert Smolík, Anna Smolíková - Dílo"

Kniha je malou studií o díle autora pamětní desky Jana Nerudy sochaře Vincence Ruperta Smolíka v souvislosti doby a v návaznosti na jeho osud i o díle jeho ženy Anny, která svými verši popsala tragický osud jejich rodiny. Vincenc Rupert Smolík, Anna Smolíková - Dílo, autor Alena Hyhlíková.


Anotace knihy " Vincenc Rupert Smolík, Anna Smolíková - Dílo, autor Alena Hyhlíková"

Sochař V. R. Smolík, přestože jeho umělecká činnost byla krátká, byl ve své době známým umělcem. Kromě pamětní desky Jana Nerudy vytvořil reliéfy českých králů na budově Muzea hl. m. Prahy, sochu Jana Nepomuckého v Příbrami – Březových horách, pomník historika P. Řehoře Volného v Příboře, reliéfy Madonny a Krista, hrobku Prácheňských na Vyšehradě, portréty Karla Havlíčka Borovského, Jaroslava Vrchlického a další. Jeho poslední dílo byl Kříž s hlavou Kristovou. Byl jednatelem Výtvarného odboru Umělecké Besedy, spoluorganizátor Národopisné výstavy českoslovanské v r. 1895 a byl i veřejně činný..
Primus


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz