Viktor Pivovarov Moskevská gotika / Moscow Gothic

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisPublikace Viktor Pivovarov: Moskevská gotika, která vychází u příležitosti rozsáhlé výstavy obrazů a ilustrací tohoto umělce v Národní galerii Praha, …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
29,74
Změna měny Platba v CZK

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNárodní galerie v Praze
ISBN978-80-7035-776-7
EAN9788070357767
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.49 Kg
Rozměr210x270
Vazbaměkká
Počet stran162

Bližší informace o knize "Viktor Pivovarov Moskevská gotika / Moscow Gothic"

Publikace Viktor Pivovarov: Moskevská gotika, která vychází u příležitosti rozsáhlé výstavy obrazů a ilustrací tohoto umělce v Národní galerii Praha, představuje prostřednictvím zasvěcených esejů, působivých a zářivých obrazů a vlastních Pivovarovových slov jeho bohatou životní dráhu v plné šíři, od neoficiálního uměleckého světa v sovětském Rusku až po současnou Prahu. Viktor Pivovarov Moskevská gotika / Moscow Gothic, autor Julia T. Bailey (ed.).


Anotace knihy " Viktor Pivovarov Moskevská gotika / Moscow Gothic, autor Julia T. Bailey (ed.)"

Barevný dřevořez jako výtvarná grafická technika zažil kolem roku 1900 svou uměleckou konjunkturu. Publikace představuje v šesti kapitolách mezinárodní kontext středoevropské umělecké tvorby, pluralitu inspirací a uměleckých možností mezi centry i jednotlivými umělci. Jaká byla po roce 1900 situace ve Vídni nebo v Praze? Jaké inspirace přinesla tvorba umělců jako byli Paul Gauguin nebo Edvard Munch? Pomyslnými průvodci podobami dřevořezu a vzájemných inspirací jsou česko-němečtí umělci Walther Klemm a Carl Thiemann. V letech 1905 ? 1908 vytvořili v Praze obsáhlé a ambiciózní grafické dílo.

Gauguin, Orlik, Munch, Klemm, Bílek, Váchal Concept: Eva Bendová Graphic design and typesetting: Lada Krupková Křesadlová, Jiří Krupka.
Národní galerie v Praze


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz