Vcházení do obrazů Josefa Jambora

Autor: Česky2021Galerie Josefa Jambora

České a moravské krajiny se mnohá staletí utvářely jen málo proměnlivým způsobem hospodaření. Až teprve 20. století zasáhlo výrazně do jejich tvářnosti spolu s převratnými proměnami lidské společnosti.

790 
včetně dph
skladem
Název: Vcházení do obrazů Josefa Jambora  ISBN: 978-80-86407-83-8  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788086407838  Hmotnost: 1.23 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 303  Rozměr: 240 x 270 mm  Nakladatel: Galerie Josefa Jambora
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Vcházení do obrazů Josefa Jambora, Jan Lacina & Petr Halas

V odezvě těchto dějů se změny krajiny staly objektem zájmu mnoha oborů, které se jim a jejich důsledkům věnují. Kniha Vcházení do obrazů Josefa Jambora představuje ukázku nevšedního mezioborového propojení přírodovědného zkoumání krajiny spolu s využitím krajinomalby. Metoda studia změn krajiny vychází z lokace míst malířovy tvorby v terénu a fotografického opakování záběrů. Vlastní „vcházení“ zahrnuje živý vstup do reálné krajiny z obrazu, získávání poznatků z vlastivědné a odborné literatury, okrajově i z prózy a poezie, hloubání nad starými a specializovanými mapami, zaznamenávání vzpomínek pamětníků a zkoumání flóry a vegetace (současné i minulé). Zejména flóra, popř. jí převážně utvářená vegetace, představuje jak významný krajinotvorný prvek, tak především vhodný indikátor procesů, které krajinu formují. V knize je tímto způsobem pojednáno více než šest desítek obrazů malíře plenéristy Josefa Jambora (1887—1964). Doprovázejí je textové komentáře, mapy a doprovodné, tematicky zaměřené fotografie.

Vcházení do obrazů Josefa Jambora