Umělci za Hitlera. Kolaborace a snaha o sebezáchovu v nacistickém Německu

Autor: Česky2019Academia

Umělci za Hitlera je kniha převážně o modernistických umělcích, kteří se snažili najít kompromis s nacistickým režimem. Autor se soustředí jak na umělce, jejichž snahy selhaly (Walter Gropius, Paul Hindemith, Gottfried Benn, Ernst Barlach, Emil Nolde), tak i na ty, kteří byli režimem akceptováni (Richard Strauss, Gustaf Gründgens, Leni Riefenstahlová, Arno Breker, Albert Speer)

450 
včetně dph
skladem
Název: Umělci za Hitlera. Kolaborace a snaha o sebezáchovu v nacistickém Německu  ISBN: 9788020028785  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788020028785  Hmotnost: 0.97 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 432  Rozměr: 160 × 240  mm  Nakladatel: Academia
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Umělci za Hitlera. Kolaborace a snaha o sebezáchovu v nacistickém Německu, Vojtěch Lahoda

Tyto osobnosti společně reprezentují skrytou kulturní historii nacistického Německa. Každá z nich si musela projít bolestivými životními volbami a zavírat oči před morálními a estetickými zásadami. Jejich příběhy vnášejí nový pohled na režim, ze kterého se Hitler snažil vytvořit „diktaturu géniů“. Tato kniha je příběhem beznaděje a odhodlanosti, iluzí a reality, naděje a tragédie. Výsledkem je pronikavá sonda odhalující nejednoznačnost samotného umění.

Umělci za Hitlera. Kolaborace a snaha o sebezáchovu v nacistickém Německu