Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage

Autor: Anglicky2022Thames & Hudson

Oslava bohatého kulturního dědictví Ukrajiny, čerpající z více než 100 nejvýznamnějších uměleckých děl a architektonických památek země od pravěku po současnost.

Již není v prodeji
Název: Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage  ISBN: 9780500026038  Jazyk: Anglicky  Rok:   EAN: 9780500026038  Hmotnost: 1.50 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 256  Rozměr: 180×224 mm  Nakladatel: Thames & Hudson
informace ke knize

Detail knihy ~ Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage, kolektiv

Představení více než stovky objektů a budov – od byzantských ikon a dřevěných kostelů až po katedrály se zlatými kupolemi, lidové umění a avantgardní mistrovská díla – Poklady Ukrajinyzaznamenává bohaté umění a dědictví země, která v současnosti čelí ničení a devastaci. Význam děl vysvětlují renomovaní umělci, kurátoři a kritici, odhalují složitou historii národa a jeho dopad na současnost. Od vývoje starověkých kultur, jako je Trypillia a Skythia, přes rané státy, jako je Kyjevská Rus a kozácký hetmanát, až po úsvit modernismu a pozoruhodné současné obrazy a politická umělecká díla, která se dnes vyrábí, nám Treasures of Ukraine připomíná, že umění a památky představují mocnou sílu . zdroje kolektivní paměti a identity.

Veškerý výtěžek bude věnován PEN Ukraine na pomoc ukrajinským autorům v nouzi a na podporu muzeí na Ukrajině.

Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage