Tohle není poesie! (Zhroucení citů)

Sleva 20%
Autor
InformaceČesky, 2016
PopisSbírka Roberta Runtáka zaujímá svým rozsahem i tím, jak je založena, výjimečné místo na výtvarné scéně, a to nejen v českém, ale i ve středoevropském …
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena1 490 Kč - SLEVA 20%
Cena s DPH
1 190
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN978-80-7467-108-1
EAN9788074671081
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.42 Kg
Rozměr215 x 280 mm
Vazbavázaná
Počet stran240

Bližší informace o knize "Tohle není poesie! (Zhroucení citů)"

Sbírka Roberta Runtáka zaujímá svým rozsahem i tím, jak je založena, výjimečné místo na výtvarné scéně, a to nejen v českém, ale i ve středoevropském prostoru. Tohle není poesie! (Zhroucení citů), autor Martin Gerboc, rozhovor Jana Kudrny s Robertem Runtákem.


Anotace knihy " Tohle není poesie! (Zhroucení citů), autor Martin Gerboc, rozhovor Jana Kudrny s Robertem Runtákem"

Zahrnuje prestižní výběr současného českého umění doplněný o reprezentativní přesahy do minulosti, zároveň však i díla „ikon“ současného evropského umění. Kniha se soustřeďuje na téma těla ve výtvarném umění od jeho projekce až po jeho „řeč“. Postupně se tak dostáváme od těla jako nekonečného zdroje scénářů ustavičných změn a režírovaných her přes „zobjektivněné“ tělo podléhající iluzi realismu až k tělu jako výrazu zosobnělého traumatu, odrazu v zrcadle. Každý ze tří představených principů vypovídá o specifické zkušenosti pohledu, se kterou umělec k tělu přistupuje, a současně o interpretaci diváka, o jeho „pohledu na tělo“, jeho projekci spatřeného. Uvedené téma je mapováno v širším evropském kontextu na malbě, soše a objektech zejména českých umělců. Kniha tak získává potřebný přesah, není „pouze“ představením výjimečné sbírky, přináší hlubší zmapování jednoho ze základních fenoménů výtvarného umění. Publikace vychází dvoujazyčně – česky a anglicky..
Arbor Vitae


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz