Theodor Pištěk - Angelus

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisRozsáhlá výstava Theodora Pištěka Angelus v Domě umění v Brně je doprovázena stejnojmenou knihou, editovanou Martinem Dostálem a v grafické úpravě Zde…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
590
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelDům umění města Brna
ISBN9788074372964
EAN9788074372964
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.44 Kg
Rozměr230x230 mm
Vazbavázaná
Počet stran168

Bližší informace o knize "Theodor Pištěk - Angelus"

Rozsáhlá výstava Theodora Pištěka Angelus v Domě umění v Brně je doprovázena stejnojmenou knihou, editovanou Martinem Dostálem a v grafické úpravě Zdeňka Zieglera a Jana Boučka. Theodor Pištěk - Angelus, autor Dostál Martin, Novotný Michal, Petišková Tereza, Šetlík Jiří, Vančát Pavel.


Anotace knihy " Theodor Pištěk - Angelus, autor Dostál Martin, Novotný Michal, Petišková Tereza, Šetlík Jiří, Vančát Pavel"

Přináší nejen stěžejní Pištěkovy práce z fotorealistického období, ale všímá si i Pištěkových uměleckých začátků na konci 50. let a porvé představuje nejnovější práce z posledního umělcova období. Texty, jejichž autory jsou vedle Martina Dostála, Jiří Šetlík, Pavel Vančát, Terezie Petišková a Michal Novotný, odhalují překvapivé pohledy na kontext Pištěkova díla a jeho ikonografické zdroje. Kniha dokládá šíři a intenzitu Pištěkovy práce na souboru obrazů, kreseb a plastik ze všech jeho důležitých tvůrčích period a uvádí tak čtenáře do osobitého pištěkovského světa plného iluzí, tajemství a překvapivého obrazového vyprávění..
Dům umění města Brna


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz