The Art of the Bible: Illuminated Manuscripts from

Autor
InformaceAnglicky, 2023
PopisRozsáhle ilustrovaný kompendium 45 odborně vybraných iluminovaných biblí, které čtenáře přenesou přes 1000 let historie a napříč křesťanským světem.
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
1 290
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelThames & Hudson
ISBN9780500026168
EAN9780500026168
JazykAnglicky
Rok vydání
Hmotnost0.85 Kg
Rozměr220×270 mm
Vazbavázaná
Počet stran336

Bližší informace o knize "The Art of the Bible: Illuminated Manuscripts from"

Rozsáhle ilustrovaný kompendium 45 odborně vybraných iluminovaných biblí, které čtenáře přenesou přes 1000 let historie a napříč křesťanským světem. The Art of the Bible: Illuminated Manuscripts from, autor Scot McKendrick, Kathleen Doyle.


Anotace knihy " The Art of the Bible: Illuminated Manuscripts from, autor Scot McKendrick, Kathleen Doyle"

Po dvě tisíciletí Bible inspirovala tvorbu umění. V rámci tohoto dědictví pozoruhodného umění a krásy nabízejí iluminované biblické rukopisy jedny z nejlepších důkazů pro naše chápání raně křesťanské malby a umělecké interpretace Bible.

Tato krásná kniha, kterou sestavili a napsali dva mezinárodně uznávaní odborníci, ponoří čtenáře do světa iluminovaných rukopisů Bible. Prostřednictvím jejích obrazů se přeneseme přes 1000 let historie, chronologicky projdeme mnoha hlavními centry křesťanského světa. Cesta začíná v Konstantinopoli na východě a pokračuje do Lindisfarne na severu, do císařských Cách, zpět do Canterbury a poté do Carolingian Tours v západní Francii. Později si prohlédneme některé z bohatství Winchesteru, mozarabského Španělska, křižáckého Jeruzaléma, údolí Meuse, severního Iráku, Paříže, Londýna, Bologny, Neapole, Bulharska, Nízkých zemí, Říma a Persie. Naše cesta končí v Gondaru, hlavním městě císařské Etiopie. Čtyřicet pět pozoruhodných knih – každá je pokladem sama o sobě – poskytuje náš itinerář v čase a napříč kontinenty. Společně nám umožňují prozkoumat a kochat se mimořádným uměním a krásou iluminovaných biblických rukopisů, některých z nejlepších, ale nejméně známých obrazů středověku..
Thames & Hudson

Obsah knihy: The Art of the Bible: Illuminated Manuscripts from

The Art of the Bible: Illuminated Manuscripts from - examplesThe Art of the Bible: Illuminated Manuscripts from - examplesThe Art of the Bible: Illuminated Manuscripts from - examplesThe Art of the Bible: Illuminated Manuscripts from - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz