The Art of the Bible: Illuminated Manuscripts from

Autor: Anglicky2023Thames & Hudson

Rozsáhle ilustrovaný kompendium 45 odborně vybraných iluminovaných biblí, které čtenáře přenesou přes 1000 let historie a napříč křesťanským světem.

Již není v prodeji
Název: The Art of the Bible: Illuminated Manuscripts from  ISBN: 9780500026168  Jazyk: Anglicky  Rok:   EAN: 9780500026168  Hmotnost: 0.85 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 336  Rozměr: 220×270 mm  Nakladatel: Thames & Hudson
informace ke knize

Detail knihy ~ The Art of the Bible: Illuminated Manuscripts from, Scot McKendrick, Kathleen Doyle

Po dvě tisíciletí Bible inspirovala tvorbu umění. V rámci tohoto dědictví pozoruhodného umění a krásy nabízejí iluminované biblické rukopisy jedny z nejlepších důkazů pro naše chápání raně křesťanské malby a umělecké interpretace Bible.

Tato krásná kniha, kterou sestavili a napsali dva mezinárodně uznávaní odborníci, ponoří čtenáře do světa iluminovaných rukopisů Bible. Prostřednictvím jejích obrazů se přeneseme přes 1000 let historie, chronologicky projdeme mnoha hlavními centry křesťanského světa. Cesta začíná v Konstantinopoli na východě a pokračuje do Lindisfarne na severu, do císařských Cách, zpět do Canterbury a poté do Carolingian Tours v západní Francii. Později si prohlédneme některé z bohatství Winchesteru, mozarabského Španělska, křižáckého Jeruzaléma, údolí Meuse, severního Iráku, Paříže, Londýna, Bologny, Neapole, Bulharska, Nízkých zemí, Říma a Persie. Naše cesta končí v Gondaru, hlavním městě císařské Etiopie. Čtyřicet pět pozoruhodných knih – každá je pokladem sama o sobě – poskytuje náš itinerář v čase a napříč kontinenty. Společně nám umožňují prozkoumat a kochat se mimořádným uměním a krásou iluminovaných biblických rukopisů, některých z nejlepších, ale nejméně známých obrazů středověku.

The Art of the Bible: Illuminated Manuscripts from