Teorie obrazu v raném křesťanství?

Sleva 24%
Autor
InformaceČesky, 2020
PopisV prvních stoletích našeho letopočtu se pohanská kultura Řím­ské říše setkává s novým rodícím se křesťanským náboženstvím, jež se stane kulturním hyba…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena250 Kč - SLEVA 24%
Cena s DPH
190
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelB&P Publishing
ISBN978-80-7485-213-8
EAN9788074852138
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.45 Kg
Rozměr130x195
Vazbašitá
Počet stran260

Bližší informace o knize "Teorie obrazu v raném křesťanství?"

V prvních stoletích našeho letopočtu se pohanská kultura Řím­ské říše setkává s novým rodícím se křesťanským náboženstvím, jež se stane kulturním hybatelem Evropy. Teorie obrazu v raném křesťanství?, autor Daniel Low-Beer.


Anotace knihy " Teorie obrazu v raném křesťanství?, autor Daniel Low-Beer"

Římská říše je v této době doslova prosycena obrazy, avšak křesťanství, vycházející z židovské tradice, přistupuje k zobrazování lidí a Boha velmi obezřetně, neboť v něm vidí nebezpečí modloslužby.

Kniha představuje výběr z úvah raně křesťanských myslitelů, zamýšlejících se nad rolí obrazů a nad přednostmi i riziky jejich používání. Čtenáři se tak do rukou dostává průvodce po vizuální kultuře pozdní antiky, nabízející odpovědi na otázky, jak se utvářel postoj prvních křesťanů k obrazům a jak se dosavadní bohatá vizuální kultura Římské říše promítla do „křesťanského umění“.

Texty myslitelů z období od druhého do pátého století, doprovázené četnými ilustracemi, jsou doplněné o kritický výklad italské his­toričky umění Chiary Bordino. Předmluvu napsali Ivan Foletti a Pavla Tichá..
B&P Publishing


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz